Kahlichné prof. dr. Simon Márta (Semmelweis Egyetem, Egészségtudományi Kar) egyetemünk Baráti Köre Felügyelő Bizottságának tagja, „Száz éves a Védőnői Szolgálat” címmel tartott előadást a Kör 2015. május 27-i rendezvényén. A nagyon értékes összefoglaló prezentáció autentikus áttekintést adott az áldozatos védőnői tevékenység II. Világháború előtti (Országos Stefánia Szövetség, Zöldkeresztes egészségvédelem) és a háború utáni jellegzetességeiről, eredményeiről. A rendezvényünket követő hónapban, az Ünnepi Könyvhéten jelent meg dr. Simon Márta igényes kiállítású, korabeli fényképekkel gazdagon illusztrált, hiánypótló könyve „A védőnői hivatás története” címmel. Köszönettel, szívből gratulálunk a professzor asszonynak!

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil