Dr. Falus András egyetemi tanár, immunológus Széchenyi-díjas (2006), a Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal kitüntetés tulajdonosa (2012), MTA rendes tag, az immunológia és a funkcionális genomika határterületének, valamint a komplementrendszer molekuláris genetikájának nemzetközileg elismert, neves kutatója, a Semmelweis Egyetem Genetikai, Sejt és Immunbiológiai Intézetének korábbi igazgatója (1994-2012).

Nős, felesége Hajnal Anna, házasságukból három gyermek született, tizenegy unokájuk van.

Falus professzor a Baráti Kör 2014. április 30-i klubestjén „Mit öröklünk és mit nem?” címmel emlékezetes, információ-gazdag, érdekfeszítő előadást tartott, amit szívből köszönünk, s azt is, hogy előadásának képi anyagát megküldte honlapunk számára.

Letölthető anyag

2014.09.17.