Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Kar dékánja „Bumeráng, avagy másodszor a Fogorvostudományi Kar élén” címmel tartott maradandó értékű előadást a Baráti Kör 2011. február 23-i rendezvényén, a Fogorvosi Szekció szervezésében. A bumerángnak – különös alakja és a fizikát meghazudtolni látszó viselkedése miatt – sokan mágikus erőt tulajdonítanak. Ez az ősi élettelen hajítófa ügyes kezekbe kerülve „fittyet hány a gravitációra” és láthatatlan erők hatására engedelmeskedik gazdájának. Felidézvén az egyetemi Szenátusban együtt eltöltött éveket is, a bumeráng modellt – előbbi definíció alapján – több aspektusból is jól közelítésnek érzem Fejérdy professzor kiemelkedően kreatív dékáni tevékenységének jellemzésére. Nem meglepő, hogy e rendkívül tiszteletreméltó, embert próbáló megbízatás másodszor is megtalálta őt.

Szívből köszönjük Dékán úrnak a dolgok mélyére hatoló, tanulságos előadást!

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil