Dr. Vasas Lívia, a Semmelweis Egyetem Központi Könyvtára főigazgatójának szíves meghívására, 2010. szeptember 29-én az egyetem Baráti Köre vendégségben töltötte soron következő összejövetelét az újraszervezett Központi Könyvtárban (VIII. Mikszáth tér 5.). A Főigazgató asszony és munkatársai személyre szóló kedvességgel, figyelmességgel, színvonalas ismertetőkkel, fáradhatatlanul kalauzolták végig a mintegy nyolcvan résztvevőt a műemlék-jellegű épület 4 emeletének példásan szervezett olvasó- és számítógéptermein. Ezt követően a zsúfolásig megtelt „Hangos olvasóban” került sor a Főigazgató asszony előadására „Képekben az Orvosi Könyvtár 180 éve” címmel, melyet az ő szíves engedélyével e helyen publikálunk. Az információ-gazdag előadáshoz kapcsolódva, a könyvtár munkatársai közreműködésével kronologikus sorrendben bemutatásra kerültek az orvosképzés alapozó diszciplínájának, az élettannak tankönyvei a 18. századtól (Rácz Sámuel: „Az élettan rövid sommája”) napjainkig. Szépen csengő hangon, 2 népdalcsokor előadásával egy ifjú énekesnő, Havár-Ferenczy Anna Vivien (a Molnár Antal Zeneiskola növendéke) lírai ajándékot is nyújtott a hallgatóságnak. Dr. Vasas Lívia bejelentette, hogy „természetesen” a Baráti Kör tagjai térítés nélkül használhatják a Központi Könyvtár szolgáltatásait 8-20 óráig, sőt azon túl is egyszerű BK tagsági igazolással. Szívből köszönjük mind a felejthetetlen, nagyvonalú vendégszeretetet, mind pedig a lebilincselően érdekes szakszerű könyvtári vezetést és a nagy ívű történeti prezentációt Főigazgató asszonynak és munkatársainak.

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil