Prof. Dr. Gecsényi Lajos, a Magyar Országos Levéltár főigazgatója, a Magyar Történelmi Társulat ügyvezető alelnöke volt az egyik vendégünk a Semmelweis Egyetem Baráti Köre klubestjén 2008. május 28-án. „Az egyetemtörténet forrásai az Országos Levéltárban” címmel tartott igen nagy érdeklődéssel fogadott előadást, melynek anyagát – engedélyével – teljes terjedelmében közöljük itt a Baráti Kör honlapján. Nagyon pozitív visszhangja volt a Semmelweis Egyetem Baráti Körének tagjai részéről az Országos Levéltárban tett látogatásnak is, melyre Gecsényi professzor nagylelkű meghívása adott lehetőséget mintegy ötven tagtársunknak szeptember 24-én. A csodálatos történelmi – kiemelten a reneszánsz – értékek mellett elbűvölt bennünket a tudományos munkatársak, élükön Szabó Dorottya és Gera Zsófia, magas színvonalú szakavatott vezetése, vendégszeretete is.

Jókívánságainkat kifejezve, szívből köszönjük a felemelő, maradandó élményeket Gecsényi professzornak és munkatársainak!

Letölthető anyag

Prof. emer. Dr. Monos Emil