A Semmelweis Alumni Igazgatóság 2024. május 7-én rendezi meg hagyományos Semmelweis Jótékonysági Borkóstolóját, melyre szeretettel vár minden borkedvelő Semmelweis Polgárt és kísérőjét!

A Semmelweis Egyetem immáron tizenharmadik alkalommal hirdette meg országos borversenyét. A Semmelweis Egyetem Borát ez alkalommal is szakmai verseny keretén belül választották ki, a bírálóbizottságban az egyetem munkatársai, minősített borbírák, valamint szakújságírók vettek részt.

Semmelweis Egyetem Bora borverseny győztes borai 2023-ban:

Világfajták fehér kategória
– Nyakas Pince • Menádok Budai Pinot Gris 2017
Kárpát-medencei vörösbor kategória
– Bolyki Pincészet • BOLYKI ÉS BOLYKI Egri Bikavér Superior 2019
Világfajták vörös kategória
– Vesztergombi Pincészet • Csaba Cuvée 2020
– Takler Borbirtok • TAKLER Regnum 2019
Desszertbor kategória
– Pannon Tokaj Pincészet Tokaji Aszú 5 puttonyos 2014

A Jótékonysági Borkóstoló résztvevőinek a 2023-as Semmelweis
Egyetem Bora borversenyének győztes boraiból összeállított borsort lesz lehetőségük megkóstolni Piskor Fanni borszakértő vezetésével.

A részvételi díj tartalmazza:
▸ a díjnyertes borok kóstolását (5 tétel)
▸ svédasztalos ital- és ételfogyasztást
A kóstoló során:
▸ borkorcsolyát (az ízlelőbimbók fitten tartásához)
▸ kóstolójegyzetet (a hallottak rögzítésére)
▸ korlátlan szódát (a megfelelő hidratáláshoz)

A jegy megvásárlásával a Semmelweis Egyetem Alapítványt támogatja.
Az Alapítvány a befolyt adományokat idén a Pető András Kara (ismertebb nevén Pető Intézet) óvoda játszóterének teljes megújítására fordítja, ahol a mozgáskorlátozott és az ép gyerekek együttnevelése folyik. Cél egy olyan integrált játszótér kialakítása, ahol a játszótéri eszközök egyformán alkalmasak a mozgáskorlátozott és egészséges mozgású gyermekek együttes használatára, mert a játék, a gyermekkor legteljesebb megélése minden gyermeknek jár!

Az esemény tervezett programja:
18:30-19:00 vendégfogadás
19:00-20:30 borkóstoló Piskor Fanni borszakértő vezetésével
20:30-21:30 kötetlen beszélgetés

Jegyvásárlási útmutató:

Jegyvásárlásra az Országos Bortúra mobilalkalmazásában, a Bortúra Appon* keresztül van lehetőség https://www.orszagosbortura.hu/esem…/uegurd1fcyrfq6lf8tkzj
*A Bortúra App ingyenesen letölthető mobiltelefonra az App Store és a Google Play áruházból az alábbi linkre kattintva: https://app.orszagosbortura.hu/

Az alkalmazáson belüli regisztrációt követően teljesen biztonságosan, a SimplePay rendszerén keresztül pár kattintással lebonyolítható a vásárlás.
 Átutalással történő jegyvásárlás esetén kérjük, hogy a hello@orszagosbortura.hu e-mail címen jelezze részvételi szándékát és az Országos Bortúra csapata felveszi Önnel a kapcsolatot.

A szervezők a programváltozás jogát fenntartják!
 Az eseményen kép- és videofelvétel készülhet.