Dr. Tulassay Tivadar rector emeritus moderálásával a Semmelweis Egyetem több kutatója is részt vett azon a kerekasztal-beszélgetésen, amelyet a Magyar Tudomány Ünnepe rendezvénysorozat részeként Nők a tudományban: Kutatónők a járvány frontvonalában címmel rendeztek. Dr. Albert Fruzsina, a Mentálhigiéné Intézet egyetemi tanára, dr. Fekete Andrea, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika egyetemi docense, dr. Müller Veronika, a Pulmonológiai Klinika igazgatója, dr. Oroszi Beatrix epidemiológus és dr. Szabó Dóra, az Orvosi Mikrobiológiai Intézet igazgatója a társadalmi távolságtartásról, az új koronavírus okozta megbetegedések szövődményeiről, az alapkutatás és az innovatív szemlélet összehangolásáról, valamint a pandémia okozta speciális helyzetből fakadó tudományos összefogás és az eredmények szakszerű bemutatásának fontosságáról is szólt online közvetített előadásban és az azt követő kerekasztal-beszélgetésen.