Tisztelt Semmelweis Baráti Kör Tagtársunk!

Mindnyájan tapasztalhatjuk, hogy ma az eddigi életünkben soha nem látott és várt tapasztalatgyűjtésre nyílik alkalom. Az új kihívás mindenki számára óriási. A világjárvány nemcsak bennünket, akik korunknál és szakmánknál fogva különösen átérezzük a veszély súlyosságát, helyez nagy nyomás alá, de a környezetünket, a munkahelyeket, a gazdaságot, a mindennapi életet is.

A korábbi életünk, akárcsak a régi békeidők hirtelen és végleg eltűnik. A Baráti Kör programját, ülésrendi szokásait is meg kell majd újítanunk.
Addig is, kérek mindenkit, használja ki a technika adta kommunikációs lehetőségeket, a személyek bekapcsolása nélküli információ, örömszerzési és szórakozási lehetőségeket, hogy elkerülhessük az egyhangúságból, kényszerű bezártságból eredő negatív hatásokat. A mozgásról se feledkezzünk meg, melyhez a médiák, zenével egybekötött programokat kínálnak.

A havi egyszeri összejövetelünket a tanév végéig heti egyszeri előadás sorozattal szeretném pótolni. Minden csütörtökön 16.20-tól 17.50-ig a „Tudomány és Művészet Kórélettana” című előadás sorozatot szervezem, tartom, melyre valamennyi érdeklődőt szeretettel várok. Csatlakozási lehetőség a Zoom rendszeren keresztül.

Csatlakozás: https://semmelweis.zoom.us/j/609934513?pwd=djBtUHoxZHZyRVo2eEFjZ3BtZlBVQT09
Meeting ID: 609-934-513
Meeting Password: 619462
A Zoom használatáról a https://semmelweis.hu/oktatasmodszertan/2020/03/24/zoom-utmutato/ linkre kattintva lehet részletes információt elérni.

Program:

2020.04.30. 16:20-17:50
10. Élethosszig tartó kutatás (lifelong research) – ahol a tanulás és a tudomány jövője találkozik (Prof. Z. Karvalics László, SZTE) Tanulni, tanulni, tanulni – Jó tanuló, vagy rossz tanuló (bevezető előadás Rosivall László)

2020.05.07. 16:20-17:50
11. Vírusfertőzések – A járványtanász szemével (Prof. Rusvai Miklós, Állatorvostudományi Egyetem) „Nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek” (bevezető előadás Rosivall László)

2020.05.14. 16:20-17:50
12. A nyelv titkai. Látható és láthatatlan kommunikáció (Prof. Balázs Géza, MTA) Hol van a szó művészi hatalma? (bevezető előadás Rosivall László)

Kérek mindenkit, hogy vigyázzon Magára, Szeretteire és Mindannyiunkra!

Üdvözlettel és szeretettel,
Rosivall László