Kamatmentes munkáltatói kölcsönt vehetnek igénybe a Semmelweis Egyetem munkatársai lakhatási feltételeik megteremtésére és lakáskorszerűsítési célokra. A kérelmeket  az E/6/2023. (VII.31.) számú rektori-kancellári utasítás módosító rendelkezéseinek megfelelően 2024. szeptember 30. napjáig kell benyújtani. 

 A pályázatok átvétele: 2024. szeptember 30-án 13.00 és 14.00 között szünetel.

Az E/6/2022 (X.13.) számú Rektori-Kancellári utasítás lakáscélú munkáltatói kölcsön igénybevételének rendjéről egységes szerkezetbe foglalva a vonatkozó módosításokkal itt olvasható.

Érdeklődni a lakastamogatas@semmelweis.hu email címen lehet.

LMK Bizottság

A bizottság elnöke:
Dr. Kormos Andrea, kabinetvezető, Rektori Kabinetiroda

A bizottság tagja:

  • Ádám Éva, főigazgató helyettes, Gazdasági Főigazgatóság
  • Baumgartnerné Holló Irén, főigazgató, Gazdasági Főigazgatóság
  • Kiss Balázs, alelnök, Semmelweis Érdekvédelmi Szövetség
  • Dr. Kovács Zsolt, főigazgató, Jogi és Igazgatási Főigazgatóság
  • Dr. Reichert Péter, főigazgató, Emberierőforrás-gazdálkodási Főigazgatóság
  • Tódórné Bognár Krisztina, tag, Alkalmazotti Tanács

A bizottság titkára:
Fehér Franciska, Érdekképviseleti Iroda

Letölthető dokumentumok

A pályázat bedásához az alábbi  dokumentumokat kell benyújtani: 

A lakáscélú munkáltatói kölcsön igénybevételének rendjéről szóló rektori – kancellári  utasítás módosításokkal  egységes szerkezetben a kapcsolodó mellékletekkel letölthető: https://semmelweis.hu/jogigfoig/2022/10/14/e-6-2022-x-13-szamu-rektori-kancellari-utasitas-lakascelu-munkaltatoi-kolcson-igenybevetelenek-rendjerol/

A lakáscélú munkáltatói kölcsönt már elnyert pályázók számláikat a lakáshitel számlaösszesítő lappal együtt  kézjegyükkel ellátva, és beszkennelve az alábbi e-mail címre küldhetik:  munkaltatoi.kolcson@semmelweis.hu

GYAKRAN ISMÉTELT KÉRDÉSEK

Ki veheti igénybe a lakáscélú Munkáltatói Kölcsönt?

Minden egyetemi polgár, aki az E/6/2022(X.13) számú rektori – kancellári utasítás személyi hatálya alá esik, azaz az Egyetemmel teljes munkaidős, határozott, határozatlan időre szóló munkaviszonyban, vagy egyészségügyi szolgálati jogviszonyban álló személy, aki legalább 5 év folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik.

Felgyorsítja -e az ügyintézést, ha elektronikusan nyújtom be a pályázatomat?

Nem. A kérelmet mindig hiánytalanul kitöltve, 1 db eredeti példányban kell benyújtani személyesen, vagy körpostával a 1085 Bp. Üllői út 22 címen.

Ha kérdéseim adódnak, hol milyen formában tehettem meg?

Minden felmerülő kérdést a lakastamogatas@semmelweis.hu címre várunk, válaszainkat is erről a címről továbbítjuk a kérdező felé.

Sikeresen pályázhatok, ha nem a magam számára szeretném igénybe venni, hanem gyermekemet szeretném segíteni?

Az Egyetem Önnel áll szerződésben. A munkavállalói lakáscélú kölcsön a rektori -kancellári utasításban megfogalmazottak alapján kizárólag a munkavállalóra, a munkavállaló tulajdonában álló vagy a munkavállaló által a saját részére megvásárolni, illetve korszerűsíteni kívánt ingatlanra vonatkozik, figyelembe véve az utasítás 2. és 3.sz. mellékletét.

Számlát utólag is nyújthatok-e be?

Nem. Minden esetben szükséges árajánlat vagy/és megkötött kivitelezői szerződés.

Milyen költségekkel kell számolni nyertes pályázat esetén?

A rektori-kancellári utasítás alapján a kölcsönösszeg folyósításával és a banki törlesztőrészlet utalásával kapcsolatos költségek, így különösen a földhivatal részére megfizetendő igazgatási szolgáltatási díj, a bank részéről a jelzálogjog bejegyzésének költsége, a banki lebonyolítási díj a munkavállalót terhelik. Ennek összege a hatályos jogszabályok alapján kerül megállapításra.

Pályázat lezárását követően mennyi idő után kap értesítést a pályázó?

A rektori-kancellári utasítás alapján a Bizottság a benyújtott kérelmeket a beadási határidőt követő 60 napon belül véleményezi és javaslatot készít a rektor számára. A Bizottság elnöke a javaslatot az ülést követően 10 napon belül felterjeszti döntésre a rektornak. A javaslat jóváhagyását követően 8 munkanapon belül határozat formájában értesítjük a munkavállalókat.

A lakáscélú Munkáltatói Kölcsön teljes ügyintézését a Semmelweis Egyetem végzi, vagy van olyan terület, amit magamnak kell intéznem?

A kölcsön folyósításához szükséges szerződéseket, és mellékleteit az Egyetem erre kijelölt szervezeti egysége készíti elő aláírásra, majd a bank felé történő továbbításra. Ezt követően a bank közvetlenül a munkavállalóval veszi fel a kapcsolatot és folytatja le a folyósítási eljárást. Erre tekintettel nagyon fontos, hogy a benyújtott pályázatban mindig olyan elérhetőségeket javaslunk megadni, mind e-mail cím, mind telefonszám tekintetében, amelyen a bank el tudja érni. Amennyiben a munkavállaló tulajdonában lévő ingatlan már egyéb jogokkal terhelt pl.: jelzálogjog, haszonélvezet, családtámogatás stb. úgy a jelzálogjog ranghelyének megváltoztatására irányuló kérelmet a munkavállalónak, mint tulajdonosnak szükséges intézni.

Beadható-e pályázat, ha nem dolgozom 5 éve az egyetemen, de jogviszonyban állok az egyetemmel (hallgatói jogviszony) több, mint 5 éve?

Kölcsön igénylésére az nyújthat be pályázatot, aki a kérelem benyújtásakor az Egyetemmel legalább 5 éve folyamatosan fennálló határozatlan idejű teljes munkaidős munkaviszonyban vagy egészségügyi szolgálati jogviszonyban áll. A munkaviszony időtartamának számítása során a folyamatosan fennálló Semmelweis Egyetemen töltött közalkalmazotti jogviszony időtartamát is figyelembe kell venni. Jogviszony igazolás igénylése az Emberierőforrás-gazdálkodási Főigazgatóságon történik.

Beadható-e a pályázat 7.500.000 Ft-ra, ha a házastársam nem dolgozik az egyetemen?

Az egyetem, mint munkáltató, a munkavállalóval áll szerződésben, a lakástámogatásra vonatkozó utasítás nevében is utal erre „lakáscélú munkáltatói kölcsön”, így ebből kifolyólag annak a személynek adható, aki az egyetemmel munkaszerződésben áll, vagyis ebben az esetben a házastársat nem tudjuk figyelembe venni.

Van-e előtörlesztésre lehetőség?

Igen, ebben az esetben írásban a rektori -kancellári utasításnak megfelelően kell jelezni a Bíráló Bizottságnak, melyről szintén a Bizottság dönt.