Új hőközpontot és szabályozó rendszert kapott a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri Elméleti Tömbje, a régi, gőzüzemű berendezéseket pedig melegvíz üzeműre cserélték. Az épület hőellátását korábban gőzzel biztosították a Heim Pál Kórházból. Az elmúlt években a távfűtési hőigény országszerte csökkent, így új középületek csatlakozhatnak a távhőrendszerhez. Az intézmény hőenergia felhasználása kisebb szén-dioxid kibocsátással és gazdasági haszonnal is jár. Az átalakítással négyzetmétereket is nyert az egyetem, amelyen a Kísérletes Műtéttani Intézet egyik oktatóterme működik.

Információ: Kovács Enikő 70-382-9002-es telefonszámon vagy a kovacsen@budapest.hu e-mail címen 2011. június 16-án, 12 óráig.