Batthyány-Strattmann László-díjat és Pro Sanitate-díjat kapott az egyetem két munkatársa a Pesti Vigadóban rendezett ünnepségen. Az elismeréseket dr. Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere és dr. Csiki Zoltán egészségügyi fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár adták át.

Kimagasló egészségügyi szakmai tevékenysége elismeréseként Batthyány-Strattmann László-díjban részesült az egyetemről dr. Demeter Judit, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika egyetemi tanára. Az egészségügyi ellátás érdekében végzett kiemelkedő szakmai tevékenysége elismeréseként Pro Sanitate-díjat vehetett át Friedrichné Nagy Andrea, az Egészségtudományi Kar Fizioterápiai Tanszékének mestertanára.

Batthyány-Strattmann László-díjban összesen nyolcan, míg Pro Sanitate-díjban 27-en részesültek, tizenöten pedig miniszteri elismerő oklevelet vehettek át dr. Kásler Miklóstól, az emberi erőforrások miniszterétől és dr. Csiki Zoltán egészségügyi fejlesztésekért felelős helyettes államtitkártól. A díjazottak teljes listája ide kattintva tekinthető meg.

Bódi Bernadett
forrás: kormany.hu