A Semmelweis Egyetem 29 munkatársára lehet szavazni március végéig, hogy elnyerjék a szegedi Goodwill Pharma az Egészségért Alapítvány által létrehozott Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjat. Az elismerést – összesen 700 jelölt közül – 9 olyan orvosnak adományozzák majd, akiket a szakmai zsűri és a páciensek is érdemesnek tartanak a kitüntetésre.

A 2017-ben létrehozott Szent-Györgyi Albert Orvosi Díj jelölési időszakában a páciensek terjeszthették fel orvosaikat. Országszerte közel 700, a gyógyítás iránt elkötelezett, példaértékű munkát végző szakembert javasoltak a díjra, akik közül kilencen kapnak majd elismerést. A szavazók választják ki a hét közönségdíjast: két fő a budapesti és közép-magyarországi régióból, egy-egy orvos pedig az észak-, északkelet-, délkelet-, északnyugat-, délnyugat-magyarországi régióból kerül majd ki, emellett az alapítvány a zsűri döntése nyomán két szakmai díjat nyújt át.

A Semmelweis Egyetemről 29 orvos került be a jelöltek közé: dr. Abonyi Margit (I. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Alasztics Bálint (Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), dr. Bánfi Gergely (Urológiai Klinika), dr. Becker Dávid (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika), dr. Bókay János (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Bokor Attila (Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika), dr. Csóka Mónika (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Dank Magdolna (Onkológiai Központ), dr. Daróczi László (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika), dr. Dohán Orsolya (Onkológiai Központ), dr. Ertsey Csaba (Neurológiai Klinika), dr. Förhécz Zsolt (III. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Görög Dénes (Transzplantációs és Sebészeti Klinika), dr. Jenővári Zoltán (II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika), dr. Keszthelyi Attila (Urológiai Klinika), dr. Kiss Huba (Szemészeti Klinika), dr. Kocsis György (Ortopédiai Klinika), dr. Kunos László (Pulmonológiai Klinika), dr. Nagy Zoltán Zsolt (Szemészeti Klinika), dr. Simó Magdolna (Neurológiai Klinika), dr. Sótonyi Péter (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika), dr. Szabó György (Arc- Állcsont- Szájsebészeti és Fogászati Klinika), dr. Szelke Emese (I. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Szirmai Ágnes (Fül-Orr-Gégészeti és Fej-, Nyaksebészeti Klinika), dr. Takáts Alajos (I. Sz. Sebészeti Klinika), dr. Tihanyi Tibor Frigyes (I. Sz. Sebészeti Klinika), dr. Török Szilárd (Transzplantációs és Sebészeti Klinika), dr. Vándor László (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika), dr. Zima Endre (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika).

Szavazni március 16-ig lehet a díj honlapján, az ünnepélyes díjátadó április 11-én, a Magyar Tudományos Akadémia székházában lesz. A szavazás aktuális állását ide kattintva lehet megtekinteni. Tavaly a Szemészeti Klinika önkéntes segítője, dr. Sényi Katalin gyermekszemész lett a budapesti régió közönségdíjasa.

Keresztes Eszter
Fotó forrás (kiemelt kép): szentgyorgyialbertorvosidij.hu