A Pesti Vigadóban ünnepélyes keretek között adta át dr. Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős államtitkára az egyetemi és főiskolai tanári kinevezéseket. A Semmelweis Egyetem 15 munkatársa egyetemi tanári kinevezést vehetett át, ketten pedig főiskolai tanári címet kaptak.

Egyetemi tanári kinevezést kapott dr. Banczerowski Péter (Idegsebészeti Tanszék), dr. Csala Miklós (Orvosi Vegytani, Molekuláris Biológiai és Patobiokémai Intézet), dr. Dank Magdolna (Onkológiai Tanszék, Klinikai Onkológiai Tanszéki Csoport), dr. Gellér László Alajos (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika, Kardiológiai Tanszék), dr. Horváth Csaba (I. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Igaz Péter (II. Sz. Belgyógyászati Klinika), dr. Kiss András (II. Sz. Patológiai Intézet), dr. Lang György (Mellkassebészeti Klinika), dr. Máthé Zoltán (Transzplantációs és Sebészeti Klinika), dr. Perczel-Forintos Dóra (Klinikai Pszichológia Tanszék), dr. Sárdy Miklós (Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika), dr. Sótonyi Péter (Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika, Érsebészeti Tanszék), dr. Tamási Lilla (Pulmonológiai Klinika), dr. Tordai Attila (Kórélettani Intézet) és dr. Veres Gábor (I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika). Főiskolai tanári kinevezést vett át dr. Feith Helga Judit (Társadalomtudományi Tanszék), valamint dr. Horváth Zoltánné (Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszék).

Keresztes Eszter
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem