Kitüntették Dr. Maródi Lászlót, a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika egyetemi tanárát

Dr. Maródi László a Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika egyetemi tanára és tudományos tanácsadója a klinikai immunológiai kutatásokban és a primer immunhiányos betegek gyógyításában elért tudományos és szakmai eredményei alapján a Lengyel Kísérletes és Klinikai Immunológiai Társaság Ludwik Hirszfeld Emlékérem kitüntetésében részesült. Az emlékérmet a társaság közgyűlésén adta át Jacek Rolinski professzor, aki méltatta Dr. Maródi László immunhiánybetegségek molekuláris genetikája és modern kezelése területén végzett, több évtizedes munkásságának eredményeit, és az általa 2004-ben létrehozott J Project kutatási és orvostovábbképző programot.

A J Project céljainak megvalósításában különösen eredményes és meghatározó volt a lengyel és a magyar immundeficiencia munkacsoportok együttműködése. A primer immundefektusok korai felismerését és kezelését segítő programban mára 26 ország és több mint 50 primer immundeficiencia központ vesz részt Közép- és Kelet-Európából, Közép-Ázsia országaiból, Iránból, Törökországból és Egyiptomból. A J Project Központ jelenleg a Semmelweis Egyetemen végzi munkáját.

Forrás: Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinika
Fotó: Dr. Maródi László

printNyomtatás ▲ Fel ◀ Vissza

A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatósága tette közzé.