Ötödik alkalommal osztották ki a Családháló díjakat, melyek közül a „2016 kórházi gyermekorvosa” kategória díját dr. Luczay Andrea, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika gyermekorvosa vehette át. Az elismerést olyan szakemberek vagy intézmények kapták, akik gyerekekért való munkájuk során sokat vagy kiemelkedőt tettek a családokért. A 71 jelölt közül összesen 5 intézmény és 6 szakember részesült kitüntetésben a magazin olvasóinak szavazatai alapján.

Dr. Luczay Andrea tanulmányait a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán végezte, summa cum laude minősítésű diplomamunkával. Pályafutását az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikán kezdte klinikai orvosként, jelenleg pedig a klinika adjunktusa, a Diabétesz, Endokrinológiai és Metabolikus Osztályának vezetője. Tagja többek között a Magyar Gyermekgyógyász Társaságnak és a Magyar Diabetes Társaságnak is.

A további díjazottakról erre a linkre kattintva olvashat.

Homonnay-Bukovenszki Orsolya

Fotó: csaladhalo.hu