A Semmelweis Egyetem több munkatársa is elismerést vehetett át a Magyar Gasztroenterológiai Társaság (MGT) 57. nagygyűlésén. A társaság Magyar Imre-díját dr. Gecse Krisztina, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika tanársegéde vehette át. A kitüntetésre 35 éves, vagy annál fiatalabb MGT tagok pályázhattak gasztroenterológiai témájú elsőszerzős előadással.

A rendezvényen alapítványi díjakat is átadtak. A George Weber Alapítvány A Magyarországi Onkológiai Tevékenység Fejlesztéséért dr. Dank Magdolnát, az I. Sz. Belgyógyászati Klinika onkológiai részlegének vezetőjét díjazta.

A Simor Pál Rákkutató Alapítvány ifjúsági díját dr. Baghy Kornélia, az I. Sz. Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet tudományos munkatársa és dr. Szász A. Marcel, a II. Sz. Patológiai Intézet munkatársa kapta.

Dobozi Pálma