forgo kristofA felsőoktatásban tanuló sportolók világeseményén, a 27. Téli Universiadén csaknem háromezer versenyző méri össze tudását 11 téli sportágban. Magyarországot összesen hat sportoló képviseli, köztük Forgó Kristóf magyar bajnok műkorcsolyázó, a Semmelweis Egyetem Fogorvostudományi Karának hallgatója. Forgó Kristóf a kűrben új egyéni csúcsot korcsolyázva végül a huszonkilenc fős mezőnyben a 20. helyen végzett. Felkészülését sérülés, majd betegség nehezítette.

Forgó Kristóf korábban honlapunknak elmondta: a gimnázium alatt döntötte el, hogy az orvostudomány érdekli, végül a fogorvosi pálya mellett határozott. Be sem jelölt más egyetemet, csak a Semmelweiset, ahová elsőre felvették. Szavai szerint nem könnyű összeegyeztetni a tanulást és a sportot, de eddig sikerült.

Fotó: hosszabbitas.hu