24-25. oldal luganoIdén 70 gyógytornászhallgató kezdte meg a tanulmányait az Egészségtudományi Kar lugánói egyetemen (L.U.de.S., University of Human Sciences and Technology of Lugano) indított kihelyezett képzésén. Ezzel már összesen 260 fő tanul a svájci intézményben, közülük 58-an angolul, míg a többiek olasz nyelven. Az új hallgatókat dr. Nagy Zoltán Zsolt, az Egészségtudományi Kar dékánja köszöntötte.

A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kara 2009-ben indított angol nyelvű, székhelyen kívüli gyógytornász BSc képzést a svájci intézményben. Az érdeklődés folyamatosan nőtt a képzés iránt Olaszország északi régiójában is, ezért olasz nyelven is elindult az első osztály 2013 februárjában. Az első végzős évfolyam hallgatói a múlt évben vehették át diplomájukat. A kiváló egészségügyi szakemberek iránt nagy a kereslet a svájci intézmény vonzáskörzetében, Franciaországban, Svájcban és Olaszországban.

Az ETK bízik benne, hogy hamarosan a dietetikus képzés is beindulhat, melyre már most hatalmas az érdeklődés.

DP
Forrás: Egészségtudományi Kar