fotó: Mr Tus Birkózó Akadémia
Lőrincz Tamás, forrás: Mr Tus Birkózó Akadémia

Véget ért a 11. Egyetemi Birkózó Világbajnokság, a Semmelweis Egyetem hallgatói négy éremmel tértek haza.

A pécsi megmérettetésen kötött fogásban aranyérmet szerzett Lőrincz Tamás (71 kg). Az olimpiai ezüstérmes, háromszoros Európa-bajnok Lőrincz magabiztos birkózással nyerte meg a 71 kilogrammosok küzdelmeit orosz, török majd végül amerikai riválisa fölényes legyőzésével. Szintén a Semmelweis Egyetem hallgatója a női birkózás aranyérmese, Barka Emese (59 kg), aki tavalyi könyöksérüléséből felépülve többek között ukrán, bolgár és orosz ellenfelét fektette két vállra.

A VB második napján szabad fogásban Gulyás Zsombor (70 kg) és Csercsics Richárd (125 kg) nyakába akasztottak bronzérmet, míg Tőzsér Sándor (86 kg) ötödik helyen végzett.

Barka Emese, forrás: MTI

Harminc ország több mint háromszáz egyetemi hallgatója mérte össze erejét a 11. Birkózó Egyetemi Világbajnokságon július 8 és 12 között Pécsett. A viadalon 15 tagú csapat képviselte Magyarországot.

Szabad fogásban a magyarok részéről kilencen indultak a Semmelweis Egyetemről, míg kötött fogásban ketten versenyeztek, az egyetemről két női birkózó is indult.

Mozer Mária

Kiemelt fotó: Sóki Tamás, MTI (illusztráció)