LÁTÁS VILÁGNAPJA

Időpont: 2013. október 10. csütörtök, 14 órától

Köszöntők:
Prof. Gál János – a Semmelweis Egyetem általános rektorhelyettese
Dr. Szőke László – az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális és Családügyért felelős Államtitkárság, Fogyatékosságügyi Főosztály vezetője
László András – az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális és Családügyért felelős Államtitkárság, Fogyatékosságügyi Főosztály Kabinet főnöke
Prof. Németh János – a Magyar Szemorvostársaság elnöke

Előadások:
Prof. Facskó Andrea (Szemészeti Kollégiumi Tagozat elnöke): A rehabilitáció helye a szemészetben (15p)
Szabóné Berta Irén (Vakok Állami Intézete igazgatója): A Vakok Állami Intézetének az Új Széchenyi Terv keretében zajló fejlesztései Budapesten és vidéken (15p)
Királyhidi Dorottya (Siketvakok Országos Egyesülete): Speciális látásrehabilitációs ellátás bővítése (10p)
Kiss Márk (Magyar Optikus Ipartestület): A távcsőszemüvegek fajtái és gyakorlati alkalmazásuk (10p)
Dr. Barcsay György (Semmelweis Egyetem, Szemészeti Klinika): A látásjavító segédeszközök rendelhetősége és támogatása (10p)

Ünnepi rendezvényünkre szeretettel várunk minden érdeklődőt!