20130702_KAR5869_496_BalogSemmelweis-díjat vehetett át dr. Kovács József, a Semmelweis Egyetem Magatartástudományi Intézetének egyetemi tanára a Semmelweis-napi ünnepségen az Emberi Erőforrások Minisztériumában.

Semmelweis-díjat annak adományoznak, aki az egészség megőrzése, a betegségek megelőzése és a gyógyítás terén kivételesen magas színvonalú, példaértékű eredményt ért el, illetve tevékenységével jelentősen hozzájárult ilyen eredmény eléréséhez.

Az ünnepségen Pro Sanitate elismerésben részesült Benedekné Mile Éva ápolónő a III. Sz. Belgyógyászati Klinikáról, illetve miniszteri elismerést kapott Rab István adminisztrátor az Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetből.

További Semmelweis Napi elismerésekről korábbi cikkünkben található részletes lista.

T-Sz.Sz.