_DSC7243A Semmelweis Egyetem hallgatói és dolgozói is segítették az árvízi védekezést. A Hallgatói Önkormányzat és a Semmelweis Érdekvédelmi Szövetség is felhívást tett közzé múlt héten, az egyetem vezetősége pedig a védekezésben szervezetten részt vevő munkatársak részére fizetett távollétet biztosított.

A napokban minden eddiginél nagyobb árhullám vonul végig Európa számos országán, Magyarországon a Duna áradása településeket veszélyeztet. A Semmelweis Egyetem hallgatói pénteken a Margit híd és Árpád híd közotti pesti Duna parton töltötték a homokzsákokat a parti védmű megemeléséhez. Az akcióhoz az ISAS is csatlakozott, a katasztrófavédelem irányítása alatt folyó munkában több külföldi hallgató is részt vett.

A szakszervezet felhívására sokan Szigetmonostor Önkormányzatával egyeztetve a Horányban található egyetemi üdülő közelében segítettek a gátépítésben.

SzZs