256 színes papírba csomagolt cipősdobozt töltöttek meg játékokkal, édességekkel, könyvekkel, higiéniai eszközökkel, tartós élelmiszerrel a Semmelweis Egyetem munkatársai, hallgatói és a Budapesti Orvostanhallgatók Egyesületének tagjai. Az intézmény idén első alkalommal csatlakozott a Baptista Szeretetszolgálat Cipősdoboz Akciójához, a Kommunikációs és Rendezvényszervezési Igazgatóság irodájában egy hét alatt gyűlt össze a szegény sorsú gyermekeknek szánt több mint 250 ajándékcsomag.

Az összegyűjtött csomagokat december 8-án szállították el az egyetemről, így karácsonyra már célba is érnek a meglepetések. A Baptista Szeretetszolgálat 14. alkalommal hirdette meg a Cipősdoboz Akciót, hogy minél több rászoruló gyermek karácsonyát tegyék szebbé. Minden évben több tízezer gyermekhez juttatják el az ország több száz gyűjtőpontján leadott adományokat.

KEE
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem