Bárki lehet orvosszakértő a Kutatók Éjszakáján a Semmelweis Egyetem Igazságügyi és Biztosítás-orvostani Intézetben.

Számos tv-sorozat fő témája a helyszínelés, halottvizsgálat, nyomszakértés. Ezek valós eljárásokat, bizonyítási eszközöket mutatnak be irreális módon. Az intézet előadásaiban megdőlnek a városi hiedelmek, valódi vizsgálati módszereket, tudományos eredményeket ismerhetnek meg a látogatók. Kiderül, „ki hibázott”, milyen összetett terület az egészségügyi szolgáltatók felelősségének megítélése, mennyire más lehet az érem egyik és másik oldala, és mi az igazságügyi orvosszakértő szerepe az eljárásban.

Az intézet gyakorlati jellegű bemutatóiban a bűnügyi orvos feladatát, a halottvizsgálat lépéseit ismerhetik meg a látogatók, majd egy szimulált helyszíni szemlén maguk is orvosszakértővé válhatnak.

A helyszínelőktől néhány lépésre dr. Csont rendel – csontmaradványok alapján gyakorlati szempontból mutatja be a klasszikus személyazonosítás lépéseit, lehetőséget adva az igazságügyi antropológia napos – és esetenként árnyékos – oldalának megismerésére.

SzZs

Részletek, időpontok, jelentkezés a Semmelweis Egyetem programjaira