Március 24-25-26-án zajlott le a 2006-os Medikus Kupa, melynek a Semmelweis Egyetem Testnevelési Karának az épülete adott helyet.
A medikusok férfi-női kézilabdában, kosárlabdában és röplabdában valamint a fiúk labdarúgásban mérték össze erejüket.
A versenyprogramok mellett a hallgatók részt vehettek pénteken este egy meglepetés bulin a Markusovszky Lajos Kollégiumban. Szombaton sem kellett unatkoznia senkinek a mérkőzések után, a sportolókat a Csillebérc Szabadidő- és Ifjúsági Központban várták egy kis kikapcsolódásra, a vezetők, edzők pedig a Testnevelési Kar főépületében fogadáson vehettek részt.
Az eredmények ünnepélyes kihirdetésére és a díjak átadására 26-án 13 órakor került sor, amelyen Kiss Kálmán a Semmelweis Egyetem Testnevelési Központ vezetője átadta a vándorbotot a Debreceni Egyetemnek.

2006-os Medikus Kupa eredmények:

Női kosárlabda:

I. helyezett: Semmelweis Egyetem, Budapest
II. helyezett: Szegedi Tudományegyetem
III: helyezett: Pécsi Tudományegyetem
IV. helyezett: Debreceni Egyetem

A női kosárlabda mérkőzéseken a torna legeredményesebb játékosa Elek Mónika 39 ponttal, a Szegedi Tudományegyetem játékosa.
A női kosárlabda legtechnikásabb játékosa Völgyi Réka a Semmelweis Egyetem játékosa.
A női kosárlabda legjobb irányító játékosa Laluska Judit, a Szegedi Tudományegyetem játékosa

Férfi kosárlabda:

I. helyezett: Debreceni Egyetem
II. helyezett: Pécsi Tudományegyetem
III. helyezett: Semmelweis Egyetem
IV. helyezett: Szegedi Tudományegyetem

A férfi kosárlabda mérkőzéseken a torna legeredményesebb játékosa Badloni Ei-Safadi 62 ponttal, a Debreceni Egyetem játékosa.
A férfi kosárlabda legtechnikásabb játékosa, és az Egészségügyi Szociális és Családügyi miniszter különdíját kapta Szél Gábor, a Debreceni Egyetem játékosa.
A férfi kosárlabda legjobb irányító játékosa Petőfi Áron, a Pécsi Tudományegyetem játékosa.

Női kézilabda:

I. helyezett: Pécsi Tudományegyetem
II. helyezett: Debreceni Egyetem
III. helyezett: Szegedi Tudományegyetem
IV. helyezett: Semmelweis Egyetem

A női kézilabda mérkőzéseken a torna legeredményesebb játékosa Gudrun Dóra 21 góllal, a Debreceni Egyetem játékosa.
A női kézilabda legtechnikásabb játékosa dr. Balogh Bibiána, a Pécsi Tudományegyetem játékosa.
A női kézilabda legjobb kapusa Sárközi Kitti, Semmelweis Egyetem játékosa.

Férfi kézilabda:

I. helyezett: Debreceni Egyetem
II. helyezett: Szegedi Tudományegyetem
III. helyezett: Pécsi Tudományegyetem
IV. helyezett: Semmelweis Egyetem

A férfi kézilabda mérkőzéseken a torna legeredményesebb játékosa Ingvar Svensson 23 góllal, a Szegedi Egyetem játékosa.
A férfi kézilabda legtechnikásabb játékosa Kovács Marcell, a Szegedi Tudományegyetem játékosa.
A férfi kézilabda legjobb kapusa Palló András, a Pécsi Tudományegyetem játékosa.

Női röplabda:

I. helyezett: Szegedi Tudományegyetem
II. helyezett: Semmelweis Egyetem
III. helyezett: Pécsi Tudományegyetem
IV. helyezett: Debreceni Egyetem

A női röplabda mérkőzéseken a torna legtechnikásabb játékosa Oczella Emese, a Debreceni Egyetem játékosa.
A női röplabda legjobb ütője Horváth Éva, a Szegedi Tudományegyetem játékosa.
A női röplabda legjobb előkészítője Prózai Ágnes, a Semmelweis Egyetem játékosa.

Férfi röplabda:
I. helyezett: Szegedi Tudományegyetem
II. helyezett: Semmelweis Egyetem
III. helyezett: Debreceni Egyetem
IV. helyezett: Pécsi Tudományegyetem

A férfi röplabda mérkőzéseken legtechnikásabb játékosa Tánczos Tamás, a Szegedi Tudományegyetem játékosa.
A férfi röplabda legjobb ütője Geiszelhardt Mátyás, Semmelweis Egyetem játékosa.
A férfi röplabda legjobb előkészítő játékosa Szeghő Balázs, a Debreceni Egyetem játékosa.

Ladarúgás:

I. helyezett: Pécsi Tudományegyetem
II. helyezett: Debreceni Egyetem
III. helyezett:Semmelweis Egyetem
IV. helyezett: Szegedi Tudományegyetem

A labdarúgásban a gólkirály (megosztva) Sebastian Weikert (Semmelweis Egyetem), dr. Fehér Zsolt (Pécsi Tudományegyetem), Iranmanesh Amer (Debreceni Egyetem).
A labdarúgás legtechnikásabb játékosa Fazekas Gábor, a Pécsi Tudományegyetem játékosa.
A labdarúgás legjobb kapusa Uray Zoltán a Debreceni Egyetem játékosa.

A női összetett versenyt a Szegedi Tudományegyetem nyerte meg.

A férfi összetett versenyt a Debreceni Egyetem nyerte meg.

A Medikus Kupa összetett versenyt a Debreceni Egyetem nyerte meg.