12 hallgató részesült a Semmelweis Egyetem Kiváló Diákköröse kitüntetésben; a Kiváló Tudományos Diákköri Nevelő oklevelet pedig hatan kapták meg. Az elismeréseket dr. Merkely Béla rektor és dr. Szijáró Attila, a Tudományos Diákköri Tanács elnöke adták át március 4-én. Az eseményre a járványügyi szabályok betartása mellett került sor.

Az eseményt megnyitó beszédében a rektor emlékeztette a jelenlévőket: pontosan tavaly ilyenkor jelent meg a koronavírus Magyarországon, az elmúlt egy évben azonban a Semmelweis Egyetem polgárai – hallgatók, oktatók, a klinikákon dolgozó szakdolgozók és orvosok – mind példát mutattak. A példamutatás jellemzi azoknak a munkáját is, akik a mai napon díjat érdemeltek ki – hívta fel a figyelmet dr. Merkely Béla.

Nagyon sokat köszönhetünk azoknak a témavezetőknek, akik egy kicsi műhelyt hoztak létre a nagy műhelyt jelentő intézeteken és klinikákon belül

– mutatott rá, hozzátéve: az ő mentorálásukkal dolgozó tudományos diákkörösökből lesznek később a PhD-hallgatók, majd a kollégák. Elismerően szólt azokról a tudományos diákköri hallgatókról is, akik éveken keresztül vállaltak áldozatos pluszmunkát az egyébként sem könnyű graduális képzés mellett, díjakat elnyerve. „Ezeken a műhelyeken és fiatal tehetségeken múlik egyetemünk jövője” – jelentette ki a rektor.

Az elmúlt egy év mindannyiunk életét megváltoztatta, van valami, ami azonban nem változott: a Semmelweis Egyetem szellemisége amely kiáll a tudomány és kutatás mellett, ez ugyanis csak tovább erősödött – fogalmazott dr. Szijártó Attila, a Tudományos Diákköri Tanács elnöke, aki külön köszönetet mondott azoknak az oktatóknak és témavezetőknek, akik napi klinikai munkájuk és oktatói feladataik mellett is időt, erőt és energiát fordítottak a tehetséggondozásra.

Ugyanígy köszönöm a hallgatóknak, akik amellett, hogy az oltópontokon dolgozva és a szűréseket segítve vettek részt a fertőzés elleni küzdelemben, megtalálták a lehetőséget a tudományos munkára is. „Különösen ünnepélyes ez a nap, hiszen hat karunk szinte mindegyikéről köszönthetünk és díjazhatunk kiváló oktatókat és 12 kiváló hallgatót, akik mind méltóak voltak az elismerésre” – mutatott rá.

Kiváló Tudományos Diákköri Nevelő:

Dr. Fekete Andrea egyetemi docens, I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Sótonyi Péter tanszékvezető, Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika, Érsebészeti és Endovaszkuláris tanszék

Dr. Béni Szabolcs, dékánhelyettes, igazgató, egyetemi docens, Farmakognóziai Intézet

Horváth Zoltánné főiskolai tanár, Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszék

Dr. Borbély Judit egyetemi docens, Fogpótlástani Klinika,

Dr. Pintér Henriett főiskolai docens, Humántudományi Intézet

Semmelweis Egyetem Kiváló Diákköröse:

Dr. Babity Máté
Témavezető: dr. Kiss Orsolya, dr. Merkely Béla, Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika

Dr. Barta Bálint András
Témavezetők: dr. Radovits Tamás, Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Kardiológiai Tanszék

Dr. Bányai Bálint Péter
Témavezetők: dr. Horváth Eszter Mária, Élettani Intézet, dr. Várbíró Szabolcs, Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika, dr. Györke Tamás, dr. Czibor Sándor Orvosi Képalkotó Klinika Nukleáris Medicina Tanszék

Dr. Budai Bettina Katalin
Témavezető: dr. Kaposi Novák Pál, Orvosi Képalkotó Klinika Radiológiai Tanszék

Dr. Daradics Noémi
Témavezetők: dr. Ágg Bence, dr. Szabolcs Zoltán Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika

Dr. Egyed Bálint
Témavezetők: dr. Kovács Gábor, II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika, Félné dr. Semsei Ágnes Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet

Dr. Gergely Tamás
Témavezetők: dr. Brenner Gábor, dr. Giricz Zoltán, Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet

Dr. Hajdú Rozina Ida
Témavezetők: dr. Somfai Gábor Márk, Szemészeti Klinika, dr. Lukáts Ákos, Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet

Dr. Karádi Dávid Árpád
Témavezetők: dr. Al-Khrasani Mahmoud, dr. Balogh Mihály Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet

Dr. Stengl Roland
Témavezetők: dr. Benke Kálmán, Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika, dr. Bors András Dél-pesti Centrumkórház

Dr. Vén Krisztina
Témavezetők: dr. Ruisanchez Éva, dr. Benyó Zoltán, Transzlációs Medicina Intézet

Dr. Zichó Krisztián
Témavezető: dr. Nyiri Gábor, Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet

13kép

A 35. OTDK-t a Szegedi Tudományegyetem szervezi online formában, április 6-8 között. A Semmelweis Egyetemről 159 hallgató indul, amely a legnagyobb hallgatói létszám a hazai orvosképzők között. Az OTDK-n a 2020. szeptemberi és a 2021. februári konferencián jelölést kapó hallgatók fognak szerepelni.

Szabó Ádám
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem