128 éve, szeptember 11-én született dr. Pető András, a konduktív pedagógia megalkotója, aki 1967-ben ugyanezen a napon halt meg. A hagyományokhoz híven ismét több helyszínen emlékeztünk meg karunk névadójáról.

Az SE Pető András Pedagógiai Intézete szervezésében az intézmény névadójának egykori lakhelyénél, a Stollár Béla utcában található emléktáblánál emlékeztünk Petőre.
Mátyásiné Kiss Ágnes, az SE Pető András Pedagógiai Intézetének igazgatója, Liptákné Papp Judit, a Konduktív Gyakorló Általános iskola igazgatója, valamint
Siposné Birkás Melinda, a Konduktív Gyakorló Szakiskola intézményegység vezetője koszorúztak.
Képviseletükben Csizy Csilla, a Pedagógiai Intézet szakértője emlékezett vissza Pető karizmatikus személyiségére és rendíthetetlen elkötelezettségére,  majd Deli Levente, a Konduktív Gyakorló Általános iskola 8. osztályos tanulója Weöres Sándor: Egy másik világ című versét szavalta el.

Az esemény teljes programja megtekinthető a Pető András Kar honlapján