A Nemzeti Egészségügyi és Orvosképzésért Alapítvány a Semmelweis Egyetem klinikai betegellátási feladatai, működési feltételei, intézményfejlesztési céljai megvalósításának biztosítása; a szakképzési tevékenység, valamint az ehhez szükséges képzési feltételek, továbbá finanszírozási szükségletek biztosítása érdekében pályázatot hirdet.

Pályázati kiírás (2023/24 tanév):

1.     A pályázat célja

A támogatás fő célja a Semmelweis Egyetem fenntartásában működő szakképző intézményekben egészségügyi ágazati képzésében résztvevő tanulók ösztönzése és pályán tartása, ennek érdekében kiválósági alapon ösztöndíj biztosítása.

Az ösztöndíjas tanulmányai befejezését követően munkaviszonyt létesíthet a Semmelweis Egyetemmel, Magyarország legkiválóbb orvos- és egészségtudományi képzést folytató felsőoktatási intézményével, valamint az egyik legnagyobb egészségügyi szolgáltatójával, ami az oktatás-kutatás-betegellátás hármas egységében kiemelkedő szakdolgozói életpályamodellt kínál.

Az ösztöndíj mértéke: 100.000,- Ft/hó.

Az ösztöndíj a Személyi jövedelemadóról szóló 1995. évi CXVII. törvény 1. számú mellékletének 3.1 pontja értelmében adómentes bevételnek minősül.

2.     Pályázati feltételek

2.1. 8 hónapra szóló ösztöndíjpályázat esetén:
  • Általános ápoló képzésben teljesített 14. évfolyam, Csecsemő és gyermekápoló képzésben teljesített 13. évfolyam,
  • az előző lezárt tanév tekintetében legalább 3-as tanulmányi eredmény,
  • a tanulmányok befejezését követőn a támogatási időszak kétszeresének megfelelő időtartamra munkaviszony létesítése a Semmelweis Egyetemmel.
2.2. 18 hónapra szóló ösztöndíjpályázat esetén:
  • a Semmelweis Egyetem fenntartásában működő szakképző intézményben államilag finanszírozott, nappali képzésben való részvétel,
  • Általános ápoló képzésben teljesített 13. évfolyam, Csecsemő és gyermekápoló képzésben teljesített 12. évfolyam,
  • az előző lezárt tanév tekintetében legalább 3-as tanulmányi eredmény,

3.     A pályázathoz csatolandó dokumentumok

• a pályázó által írt motivációs levél,
  • pályázati adatlap,
  • tanulmányi igazolás a befejezett 12., 13., illetve 14. évfolyam eredményéről,
  • a Semmelweis Egyetem Ápolásvezetési és Szakdolgozói Oktatási Igazgatóság ápolási igazgatójának írásbeli ajánlása
  • a pályázó, jelen kiírás mellékletében található nyilatkozata, hogy pozitív elbírálás esetén tanulmányai befejezését követőn a támogatási időszak kétszeresének megfelelő időtartamra munkaviszonyt létesít a Semmelweis Egyetemmel.

4.     Egyéb tudnivalók

• Az ösztöndíjban részesülők tervezett száma:
  • 8 hónapra szóló ösztöndíj esetén: legfelejebb12 fő,
  • 18 hónapra szóló ösztöndíj esetén: legfeljebb 8 fő.
  • Pályázni 2023. november 1. napjától visszamenőleges hatállyal lehet.
  • A pályázat benyújtásának határideje: november 15. 16:00 óra.
  • A pályázat benyújtásának módja: egy eredeti példányban, postai úton, vagy személyesen a Semmelweis Egyetem Szakképző Intézmények Igazgatósága (1068 Budapest, Rippl-Rónai utca 22-26. III. emelet) címre történő megküldésével
  • A pályázat elbírálásnak határideje: a pályázat benyújtásának határnapjától számított 30 napon belül bírálóbizottság dönt a támogatható pályázatokról, és annak eredményéről tájékoztatja a pályázókat. A bírálóbizottság döntésével szemben jogorvoslatnak helye nincs.
  • A 12, illetve 8 főt meghaladó pályázó esetén az elbírálás a pályázat beadásának sorrendjében történik
  • A sikeres pályázó a fenti időpont és a pályázat elbírálása közötti időszakra vonatkozóan az ösztöndíjra egy összegben visszamenőleg jogosult, ezt követően pedig az elnyert ösztöndíj folyósítása a 8 hónapra szóló ösztöndíj esetén a pályázati időszak végét követően egy összegben, a 18 hónapra szóló ösztöndíj féléves időszakonként történik.
  • A pályázati határidő betartása jogvesztő, azaz határidőn túl beérkezett pályázatokat a bizottság nem köteles érdemben elbírálni.
  • Amennyiben nem minden kötelezően csatolandó dokumentum kerül beküldésre, úgy a pályázat elutasításra kerül.
  • Ösztöndíjra nem jogosult, aki a NEOA Támogatási szabályzata értelmében kizárt a pályázók köréből.
  • A munkaviszony pályázati feltételek szerinti létesítését, fenntartását – neki felróhatóan – nem teljesítő ösztöndíjas az erre vonatkozó felhívásra az ösztöndíj teljes összegét visszafizetni köteles. Mentesül a visszafizetési kötelezettség alól, ha hitelt érdemlően igazolja, hogy a Semmelweis Egyetem valamely alapképzésére, vagy osztatlan képzésére felvételt nyert és a képzés első félévét megkezdte.

5.     Adatkezelés

A pályázó a pályázat benyújtásával hozzájárul személyes adatainak az ösztöndíj-pályázati jelentkezési felületre feltöltött adatkezelési tájékoztatóban foglaltak szerinti kezeléséhez.