Tájékoztatjuk a tisztelt betegeket és a hozzátartozókat, hogy szolgáltató oldali áramkimaradás nyomán jelentkező automatameghibásodás miatt június 23-án kedd délután 19.00-ig tervezett, szakaszos áramszünet lesz a Semmelweis Egyetem Sebészeti, Transzplantációs és Gasztroenterológiai Klinika (STÉG) épületében.

Az intézményben kettős elektromos betáplálás van, valamint ezen túlmenően egy szünetmentes (UPS) berendezés és egy dízel aggregátor is üzemel. A rendszerek közti automatikus átkapcsolást biztosító berendezés meghibásodása és javítása miatt, valamint a folyamatos és biztonságos betegellátás fenntartása érdekében az intézmény vezetése azonnali intézkedéseket léptetett életbe. A klinika intenzív osztályán ápolt betegeket a betegbiztonsági protokollok szigorú betartása mellett, szakszerűen átszállították az egyetem klinikai tömbjének egy szomszédos intenzív osztályára.

Minden érintett beteg ellátása biztosított, állapotuk stabil, közvetlen veszélynek senki sem volt kitéve. A klinika nem mondott vissza ellátást. A sürgősségi és a transzplantációs műtétek, az elektív ellátás folyamatos, ugyanakkor néhány, tervezett műtétet néhány nappal el kellett halasztani. De mindez nem érinti a klinika transzplantációs profilját, vagyis ez a program a megszokott ellátási protokollnak megfelelően, tervezetten és minden szabályt betartva működik továbbra is. Az automatika hibája egy tegnapi, szolgáltató oldali áramkimaradás következtében jelentkezett. A műszaki hiba elhárítása és a hálózat helyreállítása jelenleg is zajlik. Az átszállított betegek hozzátartozóit folyamatosan értesíti a klinika.