A Semmelweis Egyetem története napra pontosan 250 éve, 1769. november 7-én kezdődött, amikor Mária Terézia orvosi karral egészítette ki a Nagyszombati Egyetemet.

A hat karral működő Semmelweis Egyetem Magyarország legrégebbi orvosképző intézménye. Három fő tevékenysége az oktatás, kutatás és gyógyítás. Ez a hármas egység teszi nemzetközileg is elismert tudásközponttá.

Számos műtéti beavatkozás és egészségügyi innováció itt jelent meg először hazai szinten.

Az egyetem 2019. szeptembere és 2020. júniusa között nagyszabású programsorozattal ünnepli fennállásának 250. évfordulóját. Az ingyenes, lakossági programok mellett, november 4. és 8. között nemzetközi, tudományos rendezvényeket tartanak az egyetemen, november 7-én  pedig a Keleti Pályaudvarról útjára indul a Budapest-Bécs-Budapest vonalon a Semmelweis EC. A sajtótájékoztató után az egyetem munkatársai születésnapi tortával ünneplik a jubileumot.
Az ünnepség sajtónyilvános, melyre szeretettel várjuk!

Részletek:

Sajtótájékoztató a Semmelweis EC indulásáról

Helyszín: Keleti pályaudvar, Üzleti váróterem

Időpont: 2019. november 7., 10:00

Program ide kattintva olvasható.

Ünnepi fogadás a 250. születésnap alkalmából

Helyszín: Elméleti Orvostudományi Központ (EOK), 1094 Budapest, Tűzoltó utca 37-43.

Időpont: 2019. 11. 07. 11:45

Program: