Betegjogi ismereteket is tanulhatnak a fogorvostan-hallgatók a Semmelweis Egyetemen 2014 őszétől az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) és az egyetem Fogorvostudományi Karának sikeres együttműködése révén.

RS13475_KA-20120917-IMG_5212-scrA „Betegjogok elmélete és gyakorlata” című szabadon választható tantárgy 28 óra alatt átfogó betegjogi ismeretek elsajátítását biztosítja majd a negyedéves hallgatóknak. A tantárgy keretein belül a betegjogi ismeretek megszerzése mellett az érdeklődők bepillantást kapnak az OBDK munkájába, továbbá kiemelt és gyakran előforduló esetek megismerésével speciális készségeket sajátíthatnak el gyakorlatorientált, interaktív előadások keretében.

Az OBDK tudományos és szakmai kapcsolatainak kiépítése céljából, valamint az elnyert TÁMOP 5.5.7-08/1 „Betegjogi, ellátottjogi és gyermekjogi képviselői hálózat és civil jogvédő munka fejlesztése” kiemelt projekt keretében ezzel a választható kurzussal szeretné elősegíteni a betegjogok átfogóbb megismertetését, hozzájárulva ezáltal a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Kar/Fogorvostudományi Kar/Gyógyszerésztudományi Kar hallgatóinak jogtudatosságához, szélesebb körű tájékoztatásához, informáltságuk erősítéséhez.

fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem