A PhD-hallgatók doktorrá avatása mellett számos díjat is átadtak a Dies Academicus ünnepségen. A Nagyvárad téri Elméleti Tömb Dísztermében tartott ünnepi szenátusi ülésen díjazták a doktori képzés kiváló oktatóit, átadták a Pro Educatione díjakat, a Semmelweis Egyetem Baráti Köre Kiváló Doktorandusz díjait, a Genersich Alapítvány díjait és a Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány különdíját is. Emellett címzetes egyetemi docens, címzetes egyetemi tanár címeket adományoztak, vezetői kinevezéseket, illetve a Semmelweis Egyetem Kiváló Dolgozója elismerést, valamint rektori és dékáni dicséreteket adtak át.
Ez a nap – amikor felavatjuk új PhD-fokozatú doktorainkat és kitüntetjük legkiválóbb polgárainkat – a jelen és a jövő, a ma mentorainak és tanítványainak ünnepe. Műhelyteremtő mesterek és szorgalmas hallgatók nélkül nincsenek előremutató kutatási eredmények, azok nélkül pedig nincs tudományos kiválóság sem – jelentette ki dr. Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora a Dies Academicus ünnepi szenátusi ülésén. Hangsúlyozta, hogy mind az egyetem kutatói utánpótlása, mind a rangsorokban elfoglalt pozíciója miatt örömteli, hogy töretlenül növekszik a PhD-fokozatot szerzők száma: az idei tanévben már 1201 aktív hallgató vesz részt a doktori képzésben, köztük 190 nemzetközi hallgató. Az egyetem hallgatói összlétszáma pedig 16 ezer fölé nőtt, a világ 129 országát képviselve.
A rektor kiemelte, hogy az egyetemen zajló tudományos munka kiválósága, elismertsége fokozódik, az itt született publikációk idézettsége világszerte nőtt, és ez is hozzájárult ahhoz, hogy a Semmelweis Egyetem napjainkra Magyarország és a régió vezető felsőoktatási intézményévé, az Európai Unió legnagyobb orvos- és egészségtudományi intézetévé vált. A Times Higher Education legfrissebb világrangsorában a 271. helyen áll, 28 helyezést javítva a múlt évhez képest. A ShanghaiRanking idei szakterületi rangsorában gyógyszerésztudomány terén már a top 100 közé lépett, kardiovaszkuláris területen 31. helyen szerepel a US News listáján. A Semmelweis Egyetem mára a legnagyobb hazai betegellátó, minden 10. magyar itt gyógyul – mondta dr. Merkely Béla. Az egyetemi portfolió pedig tovább bővül.
A rektor történelmi pillanatnak nevezte a Neumann János Adattudományi Intézet létrehozásáról szóló szenátusi döntést, amely nyomán a 2023-ban Nobel-díjat elnyert dr. Krausz Ferenc által vezetett Molekuláris Ujjlenyomat Kutató Központban – mivel az 2024 eleje óta az egyetemet fenntartó alapítványhoz tartozik – keletkező tudományos eredmények a Semmelweis Egyetem teljesítményében is megjelennek majd.
Dr. Merkely Béla hangsúlyozta, mivel az egyetem legfőbb értéke az ember, ezért kulcsfontosságú polgárai erkölcsi és anyagi megbecsülése. Ezt célozta az elmúlt két év minden munkavállalói csoportot érintő béremelése, a kiválóságot ösztönző elismerések, a Családbarát program, és az egyetemi infrastruktúra fejlesztése.
2025-ben több mint 50 milliárd forint jut építkezésre, infrastruktúrafejlesztésre, ami az intézményünk 255 éves történetének eddigi legnagyobb összege
– hangsúlyozta a rektor. A jövő évi beruházások között említette többek között, hogy elkészül a Nemzeti Orvosi Innovációs Képző Központ, a Városmajor 70 beruházás, folytatódik a Ferenc téri campus kialakítása, az Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet felújítása, kezdődhet a kivitelezési tervek készítése a Hőgyes-Schöpf-Merei Gyógyszerkutatási Centrum kapcsán, tervezési fázisban van az EOK 2, a Science park, az FSZOI, vagyis a Fogászati, Szájsebészeti és Oktató Intézet. Mindez végső soron azt célozza, hogy a beteg emberek még jobb ellátást, még magasabb szinten képzett orvosokat és szakembereket, még jobb diagnosztikát és terápiát kapjanak – nyomatékosította a rektor.
Az újonnan PhD-fokozatot szerzőket az ünnepélyes eskütétel után dr. Merkely Béla és dr. Benyó Zoltán, az Egyetemi Doktori Tanács elnöke kézfogásukkal avatták doktorrá, felruházva őket mindazokkal a jogokkal és kötelezettségekkel, melyek Magyarország törvényei szerint őket megilletik. Az idén 158-an fejezték be doktori munkájukat, közülük 139 főt summa cum laude, 15 főt cum laude és 4 főt rite minősítéssel avattak doktorrá.
Dr. Adeghate Jennifer Oluyemisi
Dr. Ali Dlovan Jalal
Dr. Aloss Kenan
Dr. Angeli Orsolya
Dr. Anker Pálma
Dr. Apor Andrea Astrid
Dr. Aradi Petra
Dr. Ágoston Emese Irma
Dr. Baglyas Szabolcs
Dr. Bakos Tamás
Dr. Balázs Katalin Bettina
Dr. Balla Helga
Dr. Barabás János Imre
Dr. Bartha Áron
Dr. Barti Benjámin
Dr. Basa Bálint
Dr. Bató Alex
Dr. Bárczi György Erik
Dr. Bedics Gábor
Dr. Bereczki Ferenc
Dr. Berente-Kerestély Dalida Borbála
Dr. Békésy-Szabó Ádám
Dr. Bérczi Ákos
Dr. Bérczy Kinga
Dr. Markus Boehnert
Dr. Bohusné Barta Bettina Aranka
Dr. Syeda Mahak Zahra Bokhari
Dr. Boussoussou Melinda
Dr. Bódis Fruzsina Veronika
Dr. Budai Bettina Katalin
Dr. Cseh Borbála
Dr. Csehi Réka
Dr. Cserép Melinda
Dr. Csifó-Nagy Boróka Klára
Dr. Csorba Anita
Dr. Csordás Georgina
Dr. Csőre Judit
Dr. Csuka Sára Imola
Dr. Danics Krisztina
Dr. Dimén Diána
Dr. Dohy Zsófia
Dr. Dóra Fanni
Dr. Drácz Bálint
Dr. Eke Csaba
Dr. Erdélyi Tamás
Dr. Farkas Klára Zsuzsanna
Dr. Farkas Márk Kristóf
Dr. Fazekas Csilla Lea
Dr. Fontanini Daniele Mariastefano
Dr. Garmaa Gantsetseg
Dr. Gecse Kinga
Dr. Giunashvili Nino
Dr. Greff Dorina
Dr. Gregor Zsófia
Dr. Gulyás Dániel
Dr. Gyarmati Georgina
Dr. Gyulai Ádám
Dr. Gyulai Márton
Dr. Hamar Balázs
Dr. Hargitai Dóra
Dr. Herczeg György
Dr. Hernyes Anita
Dr. Hidi László
Dr. Horváth Domonkos Áron
Dr. Horváth Gergő
Dr. Horváth Krisztina
Dr. Hölgyesi Áron
Dr. Hricisák László
Dr. Huang Lumei
Dr. Incze Evelyn Erzsébet
Dr. Ivánczi Márton
Dr. Jakab Anna
Dr. Janovicz Anna
Dr. Jámbor-Hegedüs Panna
Dr. Jobbágy Antal
Dr. Juhász Orsolya
Dr. Kaposvári István
Dr. Karádi Dávid Árpád
Dr. Karády Júlia
Dr. Katona Miklós
Dr. Kállai András
Dr. Kempler Miklós
Dr. Keszthelyi Lotti Lúcia
Dr. Király Zsófia
Dr. Kocsis Éva
Dr. Kocsmár Ildikó
Dr. Kolarovszkiné Kovács Ildikó
Dr. Koncz Zsuzsa
Dr. Kornai Zsuzsanna
Dr. Kovács Petra Terézia
Dr. Krizsán Gergely
Dr. Legeza Péter Tamás
Dr. Leroy Viana Pedro Henrique
Dr. Lévay Bernadett
Dr. Lippai Zoltán
Dr. Magyar-Stang Rita
Dr. Majer Aliz
Dr. Mansour Bassel
Dr. Maróthyné Tóth Erzsébet
Dr. Merész Gergő
Dr. Meznerics Fanni Adél
Dr. Méder Ünőke
Dr. Mészáros Katalin Viola
Dr. Mihályi-Borsodi Kinga
Dr. Miskolczi Christina
Dr. Mladoneczki-Leszkó Dóra
Dr. Mogyoródi Bence
Dr. Molnár Gyula
Dr. Molnár Péter József
Dr. Mózes Noémi
Dr. Musa Safaa Mohammed Omer
Dr. Nagy Alexandra
Dr. Nagy Dorina
Dr. Nagy Tamás
Dr. Nagy-Pál Petra
Dr. Nguyen Tin Dat
Dr. Orbán Ilonka
Dr. Őri Dorottya
Dr. Pákó Judit Erzsébet
Dr. Pethő Boglárka
Dr. Pénzes Dorottya
Dr. Pintér Panka
Dr. Reé Dóra Barbara
Dr. Róka Beáta
Dr. Rokai János
Dr. Rónaszéki Aladár Dávid
Dr. Rosta-Filep Orsolya
Dr. Solymosi Dóra
Dr. Soós András Áron
Dr. Suhai Ferenc Imre
Dr. Sűdy Ágnes Réka
Dr. Szabó András
Dr. Szabó Ákos
Dr. Szabó Helga
Dr. Szalai Eszter Ágnes
Dr. Szalai Irén Etelka
Dr. Szegvári Gábor Adrián
Dr. Szeitz Beáta
Dr. Szeles Zsolt
Dr. Szentpéteri Szófia Katalin
Dr. Szöllősi Dávid
Dr. Szőke Anita
Dr. Takács Angéla
Dr. Takács Ferenc
Dr. Tarcsai Katalin Réka
Dr. Tóth Babett
Dr. Tóth Estilla Zsófia
Dr. Tóth Richárd Gábor
Dr. Tóth Zoltán
Dr. Turan Caner
Dr. Turbucz Máté
Dr. Vajda Flóra
Dr. Varga Anna
Dr. Varga Katalin Szilvia
Dr. Várnai Bianka
Dr. Vingender Szonja
Dr. Vörös Imre
Dr. Zsuffa János András
Majd dr. Benyó Zoltán, a Doktori Tanács elnöke köszöntötte a frissen felavatott doktorokat. Beszédében úgy fogalmazott: a doktori fokozat odaítélésével az Egyetemi Doktori Tanács azt tanúsítja, hogy a jelöltek alkalmasak az önálló tudományos kutatásra. Örömtelinek nevezte a doktori képzésben résztvevők számának folyamatos bővülését, valamint azt is, hogy mindemellett sikerült megőrizni a posztgraduális képzések hagyományosan magas színvonalát.
Ehhez a most felavatott évfolyam doktorjelöltjei is jelentősen hozzájárultak, tekintve, hogy a 158 jelölt értekezéseit megalapozó 258 publikáció igen jelentős része Q1-es, illetve D1-es folyóiratokban jelent meg – mondta dr. Benyó Zoltán.
Megemlítette, hogy a Semmelweis Egyetemről megjelenő publikációk több mint felének első szerzője a PhD-hallgatók közül kerül ki. Kiemelte azt is, hogy a most avatott jelöltek publikációinak szcientometriai mutatói átlagosan ötszörösen teljesítik túl az elvárt követelményeket, vagyis a hallgatók többségét a tudományos érdeklődés és a felfedezés iránti őszinte vágy hajtja. „Oktatóként különleges öröm végigkövetni azt a fejlődést, aminek eredményeként egy kezdő TDK-hallgatóból PhD-fokozattal rendelkező kutató lesz, egyenrangú társ a tudományos gondolkodásban és kutatások tervezésében; tanítványból a következő kutatónemzedékek tanára válik, és reményeim szerint többen Önök közül egyetemünk polgáraként folytatják majd munkájukat – mondta dr. Benyó Zoltán. A felavatott doktorokhoz fordulva hozzátette: bízik benne, hogy PhD-fokozatuk megszerzését inkább új kezdetnek tekintik, és megszerzett tudásukat a tudomány előtt álló rejtélyek megfejtésére, embertársaik javára fordítják.
A kiemelkedő teljesítmények elismerése
Az ünnepi ülés kitüntetések és díjak átadásával folytatódott. Az egyetem immár 21. alkalommal ismerte el a doktori képzésben kiemelkedő munkát végző oktatókat. Az idén tizenegyen kaptak „Kiváló PhD-oktató” kitüntetést, közülük kilencen vették át az ünnepségen a rektortól és a Doktori Tanács elnökétől.
- Dr. Bödör Csaba, egyetemi tanár, a Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet igazgatóhelyettese, a Semmelweis Doktori Iskola Patológiai és Onkológiai Tagozatának oktatója és témavezetője, a Molekuláris és Experimentális Onkológia program vezetője, valamint a Molekuláris Onkológia I. és Molekuláris Onkológia II. doktori kurzusok vezetője; (kitüntetését később veszi át)
- Dr. Buzás Edit, egyetemi tanár, a Semmelweis Egyetem Doktori Iskolája Molekuláris Orvostudományok Tagozat törzstagja, 2012-től a Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet igazgatója, 2019-től az MTA levelező tagja;
- Dr. Csukly Gábor habilitált egyetemi docens a Mentális Egészségtudományok Doktori Tagozat témavezetője, továbbá a „Központi idegrendszeri MRI vizsgálatok elemzésének elmélete és gyakorlata” valamint az „Adatelemzés R programnyelven” című kurzusok vezető oktatója;
- Dr. Domján Gyula professor emeritus, a Semmelweis Egyetem Doktori Tanácsának leköszönt tagja, a Doktori Iskola Egészségtudományi programja korábbi programvezetője. A Klinikai és összehasonlító egészségtudományok program egyik témavezetője;
- Dr. Enyedi Péter, professzor emeritus, a Molekuláris Orvostudományok Tagozat emeritus törzstagja, 2020-2023 között a Molekuláris Orvostudományok Doktori Iskola vezetője. 2000-től PhD témavezető, a „Kalandozások az ioncsatornák világában” doktori kurzus vezetője;
- Dr. Ferdinandy Péter, egyetemi tanár, tudományos és innovációs rektorhelyettes, a Semmelweis Egyetem Gyógyszertudományok és Egészségügyi Technológiák Doktori Tagozatának törzstagja, a Transzlációs és klinikai farmakológia program programvezetője;
- Dr. Hamar Péter, a Transzlációs Medicina Intézet egyetemi tanára, a Doktori Iskola törzstagja, a Transzlációs vesekutatások és szervtranszplantáció, valamint a Kórélettan és transzlációs medicina programokban is aktív témavezető. A magyar nyelvű posztgraduális programok mellett a Stipendium Hungaricum Program keretében is oktat;
- Dr. Horváth András Attila egyetemi adjunktus a Doktori Iskola Szentágothai János Idegtudományi Tagozatának oktatója 2020-tól, a Transzlációs Medicina Intézetben pedig 2022-től témavezető;
- Dr. Juhász Gabriella neurológus, habilitált egyetemi docens (egyetemi tanári kinevezése folyamatban van), az MTA Doktora, a Mentális Egészségtudományok Doktori Tagozat törzstagja;
- Dr. Losonczy György, professor emeritus, a Semmelweis Egyetem Rácz Károly Klinikai Orvostudományok Doktori Iskola törzstagja, a Légzőszervi megbetegedések program vezetője 2009-től 14 éven át;
- Dr. Reusz György professor emeritus, az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Rácz Károly Klinikai Orvostudományok Doktori Iskola leköszönő vezetője, a Gyermekgyógyászati Klinika professor emeritusa. A krónikus betegségek prevenciója gyermekkorban doktori program témavezetője. (kitüntetését később veszi át)
Ezt követően dr. Benyó Zoltán és dr. Rosivall László, a Semmelweis Egyetem Baráti Köre elnöke adta át a szervezet által adományozott Doktorandusz Kiválósági Díjakat. A Semmelweis Egyetem Doktori Iskolájának keretében végzett tudományos munka bemutatására 35 év alatti PhD-hallgatók vagy predoktorok számára meghirdetett díjra idén 37 pályamű érkezett. Ezek közül tizenhármat díjaztak.
- Aradi Petra (Molekuláris Orvostudományok Tagozat)
- Éliás Anna Júlia (Egészségtudományi Tagozat)
- Gurbi Bianka (Gyógyszertudományok Doktori Iskola Tagozat)
- Kovács Szonja Anna (Patológiai és Onkológiai Tagozat)
- Dr. Lippai Zoltán (Patológiai Tudományok Tagozat)
- Dr. Major Enikő (Elméleti és Transzlációs Orvostudományi Tagozat)
- Dr. Mészáros Ágota (Gyógyszertudományok és Egészségügyi Technológiák Tagozat)
- Dr. Moldvai Dorottya (Patológiai és Onkológiai Tagozat)
- Dr. Őri Dorottya (Mentális Egészségtudományok Tagozat)
- Sándor Luca Fatime (Molekuláris Orvostudományi Tagozat)
- Szakács Miriam Hanna (Mentális Egészségtudományi Tagozat)
- Dr. Szász Adrienn Zsófia (Gyógyszertudományok és Egészségügyi Technológiák Tagozat)
- Dr. Tímár Ágnes Eszter (Rácz Károly Konzervatív Orvostudományi Tagozat)
Az ünnepi szenátusi ülés a Pro Educatione díjak átadásával folytatódott. Az egyetem szenátusa által 2023-ban alapított díj az elméleti oktatás anyagi és erkölcsi megbecsülésének növelését, az elméleti oktatói életpályamodell további fejlesztését tűzte ki célul, továbbá közvetett módon hozzájárul a hallgatói teljesítmény fokozásához, ezzel együtt pedig a lemorzsolódás csökkentéséhez. A díjat minden évben azoknak ítélik oda, akik az Általános Orvostudományi Karon, a Fogorvostudományi Karon és a Gyógyszerésztudományi Karon mind a magyar, mind a nemzetközi – angol, német nyelvű – elméleti oktatásban részt vesznek, és legalább heti 7 tanórát oktatnak. Közülük teljesítményértékelést követően a legjobb 40 százalék nyerheti el a 12 hónapon keresztül havi bruttó 200 ezer forintos keresetkiegészítéssel járó elismerést. Tavaly 66, az idén 63 oktató nyerte el a díjat, amelyet dr. Merkely Béla rektor és dr. Hermann Péter oktatási rektorhelyettes adott át.
Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet
Dr. Ádám Ágota Mária egyetemi docens
Dr. Alpár Alán egyetemi tanár
Dr. Altdorfer Károly egyetemi docens
Dr. Dávid Csaba egyetemi docens
Dr. Dóra Dávid László adjunktus
Dr. Horváth András Attila adjunktus
Dr. Magyar Attila egyetemi docens
Dr. Puskár Zita tudományos főmunkatárs
Dr. Rácz Éva adjunktus
Dr. Várnainé dr. Tóth Zsuzsanna Emese tudományos főmunkatárs
Finszter Cintia Klaudia tanársegéd
Gáspár-Halasy Viktória tanársegéd
Dr. Herberth-Minkó Krisztina adjunktus
Dr. Pecsenye-Fejszák Nóra Florina tanársegéd
Biofizikai és Sugárbiológiai Intézet
Dr. Mártonfalvi Zsolt Tamás egyetemi docens
Dr. Schay Gusztáv Géza adjunktus
Dr. Veres Dániel Sándor adjunktus
Dr. Kis Petiková Katarína tudományos munkatárs
Biokémiai és Molekuláris Biológiai Intézet
Dr. Bőgel Gábor adjunktus
Dr. Kardon Tamás Zoltán egyetemi docens
Dr. Keszler Gergely egyetemi docens
Dr. Sipeki Szabolcs egyetemi docens
Dr. Tamási Viola egyetemi docens
Tibori Kinga tanársegéd
Dr. Varga Attila adjunktus
Élettani Intézet
Dr. Balla András egyetemi docens
Dr. Czirják Gábor egyetemi docens
Dr. Horváth Eszter Mária egyetemi docens
Dr. Kiss Levente egyetemi docens
Dr. Kovács Orsolya Tünde adjunktus
Dr. Némethné Dr. Futosi Krisztina adjunktus
Dr. Petheő Gábor egyetemi docens
Dr. Tóth Dániel adjunktus
Farmakológiai és Farmakoterápiás Intézet
Dr. Al-Khrasani Mahmoud egyetemi docens
Dr. Király Kornél Péter egyetemi docens
Dr. Riba Pál egyetemi docens
Genetikai, Sejt- és Immunbiológiai Intézet
Dr. Holub Marianna egyetemi docens
Dr. Orsó Evelin Katalin kutatóprofesszor
Dr. Pállinger Éva egyetemi docens
Dr. Molnár-Érsek Barbara tudományos főmunkatárs
Dr. Takács Angéla tudományos munkatárs
Oláhné Dr. Szabó Rita Ágnes egyetemi docens
Orvosi Mikrobiológiai Intézet
Dr. Horváth Andrea adjunktus
Nemes-Nikodém Éva tudományos segédmunkatárs
Transzlációs Medicina Intézet
Dr. Andrásfalvy Ágnes Henrietta mesteroktató
Dr. Mózes Miklós egyetemi docens
Dr. Timár Tímea Éva mesteroktató
Dr. Tornóci László mesteroktató
Orálbiológiai Tanszék
Dr. Kádár Kristóf György tanársegéd
Farmakognóziai Intézet
Dr. Gampe Nóra adjunktus
Gyógyszerészeti Intézet
Dr. Farkas Dóra tanársegéd
Dr. Kovács Andrea tanársegéd
Dr. Lengyel Miléna Bea adjunktus
Dr. Ludányi Krisztina egyetemi docens
Dr. Mike-Kaszás Nóra Valéria tanársegéd
Dr. Király Márton tanársegéd
Dr. Kállai-Szabó Nikolett egyetemi docens
Bertalanné dr. Balogh Emese adjunktus
Dalmadiné dr. Kiss Borbála tudományos munkatárs
Dr. Niczinger Noémi Anna tanársegéd
Gyógyszerhatástani Intézet
Dr. Tóthfalusi László egyetemi tanár
Gyógyszerészi Kémiai Intézet
Dr. Tóth Gergő egyetemi docens
Szerves Vegytani Intézet
Dr. Ludmerczki Róbert tanársegéd
A Dr. Genersich Antal Alapítvány idén három hallgatót díjazott. Nagy Anna Flóra és Jordán László V. éves hallgatók 2023-ban kezdték TDK-munkájukat a Patológiai, Igazságügyi és Biztosítási Orvostani Intézet Tumorimmunológiai Kutatócsoportjában, míg Koós Gábor VI. éves ÁOK-hallgató 2022 óta TDK-s kutató a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinikán, 2024-től pedig a Doktori Iskola Szív- és Érgyógyászati Tagozatán folytatja kutatásait. Az alapítvány idén dr. Krompecher Tamásnak, a Lausenne-i Egyetem professor emeritusának ítélte oda a Törvényszéki orvos díját, míg dr. Maráz Anikót a Szegedi Egyetem Onkoterápiás Klinikájának habilitált docense munkásságát az Onkológus díjjal ismerték el. Az alapítvány Patológus díját dr. Nagy Péter, a Semmelweis Egyetem Patológiai és Kísérleti Rákkutató Intézet professzora kapta meg. Külhoni/Kárpát-medencei díjat adományoztak dr. Barabás-Hajdu Enikő részére. A díjazottak dr. Merkely Béla rektortól és dr. Sótonyi Péter rector emeritustól vehették át az elismeréseket.
Ezt követően a Szenátus döntése alapján dr. Merkely Béla rektor címzetes docensi címek adományozását tanúsító okleveleket adott át dr. Dávid Ádám Zoltán, dr. Jósvay János, és dr. Kolossváry Endre részére. Átadta továbbá a miniszter felkérésére a Semmelweis Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézet Mikrobiológiai Laboratórium Közössége számára a 2024. szeptember 1., a magyar felsőoktatás napja alkalmából dr. Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszter által adományozott Miniszteri Elismerő Oklevelet is. Az elismerést dr. Kristóf Katalin laboratóriumvezető vette át.
Az ünnepség ezt követően vezetői megbízások, illetve oktatói-kutatói kinevezések átadásával folytatódott. A rektor átadta dr. Masszi Tamás, a Szak- és Továbbképzési Központ igazgatója 2024. július elsejétől hatályos kinevezését. Átvette 2024. szeptember 1-től hatályos főiskolai tanári kinevezését dr. Pintér Henriett, a Pető András Kar Humántudományi Intézete munkatársa.
Emellett dr. Merkely Bélától átvette a Semmelweis-napi ünnepség alkalmából kapott egyetemi docensi kinevezéséről szóló oklevelet dr. Molnár Andrea Ágnes a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Kardiológiai Tanszékéről, és dr. Molnár Kristóf a Biofizikai és Sugárbiológiai Intézetből.
A rektor átadta Sági Mária Zenina, a Kommunikációs Igazgatóság igazgatóhelyettese számára a Semmelweis-napi ünnepség alkalmából adományozott Rektori dicséretet. Majd átadta a Semmelweis Egyetem Kiváló Dolgozója kitüntetést Szamos Péter Tiborné, a Családorvosi Tanszék munkatársa számára.
A rendezvény a dékáni dicséretek átadásával folytatódott. Dr. Müller Veronika, az Általános Orvostudományi Kar általános dékánhelyettese adta át az elismeréseket dr. Lóth Szendile, a Gyermekgyógyászati Klinika, és Németh Dóra Katalin, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika munkatársa számára.
A Fogorvostudományi Karon dékáni dicséretben részesült Papp Szilvia Roxána, a Gyermekfogászati és Fogszabályozási Klinika dolgozója, melyet dr. Gerber Gábor dékántól vett át.
Az Egészségtudományi Karról dékáni dicséretet kapott Vékony Blanka, az erről szóló oklevelet dr. Bednárikné dr. Dörnyei Gabriella dékántól vehette át.
Majd dr. Pethesné Dávid Beáta, az Egészségügyi Közszolgálati Kar oktatási és tudományos dékánhelyettese adta át a kar dékáni dicséretről szóló oklevelet Polankovics Nóra, az Egészségügyi Menedzserképző Központ munkatársa számára.
Az ünnepség végén a Prof. Dr. Romics László Akadémikus Emlékére Alapítvány különdíját adták át. Az egyetem korábbi rektora emlékét őrző alapítvány pályázatot hirdetett a Magyarországon dolgozó, magyar állampolgárságú, 40 éven aluli orvosok és orvosbiológiai kutatással foglalkozó személyek számára, a klinikai gyógyítás vagy orvosi tudományos kutatás területén dolgozók kiemelkedő tudományos tevékenységének elismerése céljából. Az alapítvány és a LifeTime Media Kft. különdíját dr. Závoti Olivér, a Biokémiai Tanszék PhD-hallgatója vehette át dr. Merkely Béla rektortól és dr. Karádi Istvántól, az alapítvány kuratóriumának elnökétől.
Az ünnepi ülés a Medikus Zenekar előadásával zárult, a résztvevők Kreisler Recitativo és Scherzo című művét hallgathatták meg Kóbor Éva hegedű előadásában.
Kiss Melinda Katalin
Fotó: Barta Bálint – Semmelweis Egyetem
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.