Miként állnak helyt a 21. század egészségügyi dolgozói a családban és a munkahelyen egyaránt – a Semmelweis Egyetem portré-sorozata, Hugonnai Vilma nyomában címmel az egyetemhez kötődő, szakterületükön kimagasló eredményeket elért nőket mutat be.

Az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika egyetemi docense, a SigmaDrugs gyógyszerfejlesztő startup társalapítója és vezetője, az SE-MTA Lendület Diabétesz Kutatócsoport vezetője, emellett három gyermek édesanyja, aki egészségére is odafigyel, rendszeresen sportol. Dr. Fekete Andrea az egyetemhez kötődő, szakterületükön kimagasló eredményeket elért nőket bemutató Hugonnai Vilma nyomában portrésorozat következő epizódjának főszereplője. A vele készült beszélgetésből kiderül, mennyire fontos számára a kikapcsolódás és az „énidő”, ahhoz, hogy kiemelkedően teljesítsen hivatásában. Beszélt jelenleg is folyó tudományos vizsgálatairól és arról is, hogyan, milyen elvek mentén vezeti kutatócsoportját és dolgozik együtt munkatársaival. Emellett azt is elmondta, hogyan osztja meg idejét, energiáját különböző projektjei között.

Szabó Ádám