Miként állnak helyt a 21. század egészségügyi dolgozói a családban és a munkahelyen egyaránt – a Semmelweis Egyetem portré-sorozata,  Hugonnai Vilma nyomában címmel az egyetemhez kötődő, szakterületükön kimagasló eredményeket elért nőket mutat be.

Négy gyermek édesanyja, ‘civil’ hivatása mellett pedig egyetemi docens, kardiológus, sportorvostan szakorvos, a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív-és Érgyógyászati Klinika MR munkacsoportjának vezetője, a Sportorvostani Tanszék angol és magyar tanulmányi felelőse. Dr. Vágó Hajnalka az egyetemhez kötődő, szakterületükön kimagasló eredményeket elért nőket bemutató Hugonnai Vilma nyomában portré-sorozat következő epizódjának főszereplője. A beszélgetésben mesél arról, kik ihlették pályaválasztását, kit tekint példaképének, kik és hogyan segítik hivatása megélésében. Megosztja, hogyan töltődik egy hosszú munkanap után és őszintén beszél szakmája nehézségeiről, például arról is, hogyan élték meg kollégáival és szintén orvos férjével a pandémia időszakát. Emellett bemutatja szakmai csapatát és megtudhatjuk, miért tartja kiemelkedően fontosnak az iskolateremtő személetet és természetesen szó esik arról is, mi segíti őt abban, hogy mind a családjának, mind pedig a munkájában a legtöbbet adja.

Fekete-Obreczány Éva