A Pulmonológiai Klinika és a Biztonságtechnikai Igazgatóság közel 100 dolgozójának ítélték oda a Semmelweis Hőse díjat a koronavírus-járvány ideje alatt végzett munkájukért. Az elismerést dr. Merkely Béla rektor és dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes, a Klinikai Központ elnöke adta át. A Hungarikum Szövetség Püski Sándor festményét adományozta az egészségügyben dolgozóknak, amelyet az ünnepség keretében dr. Müller Veronika, a Pulmonológiai Klinika igazgatója vett át.

A Pulmonológiai Klinika és a Biztonságtechnikai Igazgatóság közel 100 munkatársa vehette át az oklevéllel és porcelán plakettel járó Semmelweis Hőse díjat a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben rendezett ünnepélyes ceremónián. Az elismerést dr. Merkely Béla rektor, dr. Pavlik Lívia kancellár és dr. Szabó Attila klinikai rektorhelyettes, a Klinikai Központ elnöke alapították, hogy így mondjanak köszönetet mindazoknak, akik részt vesznek a koronavírus elleni harcban.

Arra kérem Önöket, akik ezt a díjat ma megkapják, hazaérve mondják el családjuknak, barátaiknak, hogy a Semmelweis Egyetem büszke Önökre és hálás az elmúlt két évben tanúsított lelkiismeretes munkájukért – ezt fejezi ki ez az elismerés is. Mindegy, hogy mely területen és milyen munkakörben dolgoznak, közvetve vagy közvetlenül mind ahhoz járultak hozzá, hogy kevesebb legyen a fertőzött, a betegek minél gyorsabban meggyógyuljanak, minél hamarabb leküzdjük a pandémiát, az intézmény pedig a rendkívüli körülmények ellenére is működni tudjon, méghozzá magas színvonalon

– fogalmazott beszédében dr. Merkely Béla. Hozzátette: a hatékony betegellátásához, az oktatási és kutatási munka folytatásához és a fertőzés elleni védekezéshez is minden területen felkészült emberekre van szükség.

A rektor kiemelte: az egyetem munkatársai lassan két éve, immár az ötödik fertőzéshullám ellen küzdve harcolnak a frontvonalban. „A Pulmonológiai Klinika a kezdetettől fogva egyetemünk COVID-ellátásának egyik központja, ahol az akut esetek mellett az elsők között kezdtek el foglalkozni a koronavírus tüdőt érintő, hosszú távú hatásaival, a betegség utógondozásával is. A fertőzöttek folyamatos ellátása mellett továbbra is kiemelten magas színvonalon végzik a különböző tüdőgyógyászati betegségek kezelését” – húzta alá. Az egyetem kórházaiban eddig közel 8600 beteget kezeltek a koronavírussal összefüggésben, ebből a Pulmonológiai Klinikán mintegy 1800 beteget kezeltek – ha ehhez hozzászámoljuk azokat, akiket a klinika területén, de más egységek munkatársai láttak el, akkor még tekintélyesebb az itt ápoltak száma – emelte ki. „Egy járványhelyzetben rendkívül fontos a biztonságos munkavégzés körülményeinek biztosítása, a változó kihívásokhoz való alkalmazkodás. Legyen szó akár a munkavédelemről, a különböző zónák kialakításáról, a beléptetéssel kapcsolatos változásokról, az oltópontok adta feladatokról a Biztonságtechnikai Igazgatóságunk munkatársaira az első pillanattól számíthattunk. Minden támogatást megadtak, hogy a klinikákon dolgozók csak a betegek gyógyításának szentelhessék figyelmüket” – mondta el dr. Merkely Béla. A rektor felhívta a figyelmet: egyedül a védőoltások jelentenek hosszútávú megoldást, és ezek képesek megakadályozni a súlyos lefolyású kórképet.

A díjazottak az elismerést dr. Merkely Bélától és dr. Szabó Attilától vehették át. A rektor emellett átadta a Hungarikum Szövetség ajándékát is, melyet az egészségügyben dolgozóknak adományoztak a koronavírus-járvány alatt nyújtott munkájukért. Püski Sándor festő, grafikus művész Angyalok az angyalokért című, kerettel együtt 90 cm magas és 120 cm széles, 3 millió forint értékű festményét dr. Müller Veronika, a járvány idején a betegellátás frontvonalában álló Pulmonológiai Klinika igazgatója vette át.

Semmelweis Hőse elismerést vehettek át:

Biztonságtechikai Igazgatóság
  • Varga János Tamás

Szabó Ádám
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem

Az eddig Semmelweis Hőse díjátadókról szóló cikkek ide kattintva olvashatók.