A honlapunkon indított fotósorozatunkban az egyetem COVID-ellátásban leginkább érintett területeit mutatjuk be. A harmadik rész keretében Kovács Attila, az egyetem Kommunikációs Igazgatóságának fényképésze ezúttal a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Kardiológiai Intenzív Osztály vörös zónájában járt. Az elmúlt hetek jelentős fertőzésszám emelkedése miatt a klinikán a korábbi egy-egy esetről jelenleg kilencre nőtt a „műtüdő” kezelésben részesülő beteg száma. Az ún. ECMO-kezelés során a betegágy mellett elhelyezett „műtüdő” segítségével helyettesítjük a tüdőkapacitás jelentős részét.

A képek csak az egyetem jóváhagyásával használhatók, szabad felhasználásra nem tudunk lehetőséget biztosítani.