A Semmelweis Egyetemen készült képriport-sorozat hatodik része a 223 éves múltra visszatekintő egység COVID-ellátását mutatja be.

A Szent Rókus Klinikai Tömbben olyan betegeket kezeltek koronavírussal összefüggésben, akik nem igényeltek intenzíves hátteret. A járvány csúcsán több mint 100 főről gondoskodtak a vörös és szürke zónában, a helyzet enyhülésével ez a szám jelentősen csökkent, a fotók készültekor mintegy 15 beteget láttak el. Három részleg vett részt a fertőzöttek ellátásában: a Geriátriai Klinika és Ápolástudományi Központ valamint a Kardiológiai és a Mozgásszervi Rehabilitációs Osztály. A klinikán minden nap összeült a szervezeti egység operatív teamje, amely a járványügyi helyzet változását nyomon követve folyamatosan új döntéseket hozott a megfelelő betegellátás, és a betegek egészségének megóvása érdekében.
A Kommunikációs Igazgatóság fényképésze, Kovács Attila a reggeli vizit idején készítette felvételeit a klinikai tömb COVID-osztályán.

A képek csak az egyetem jóváhagyásával használhatók, szabad felhasználásra nem tudunk lehetőséget biztosítani.