A Semmelweis Egyetemen készült képriport-sorozat ötödik része a Neurológiai Klinika COVID-ellátását mutatja be.

Jelenleg 29 fő beteget ápolnak koronavírussal összefüggésben a klinika vörös és a szürke zónájában összesen. Több az idős ellátott, közülük az elmúlt hónapokban 41 fő volt 90 éves vagy idősebb, a klinikán két 100 esztendős beteget is fogadtak, akik a kezelést követően elhagyhatták a kórházat. A velük való kommunikáció jelenti az egyik legnagyobb nehézséget a klinika munkatársai számára, melyet a védőfelszerelés is megnehezít.
Tavaly tavasszal a saját és a fővárosi kórházak szakmaspecifikus betegeit fogadták a zöld zónás, vagyis a COVID-19 fertőzésessel nem érintett páciensek mellett. Ősszel, az újabb hullám idején, az egyetem II. Járványtömbjének részeként, teljes egészében bekapcsolódtak a COVID-fertőzöttek gyógyításába.

A Kommunikációs Igazgatóság fényképésze, Kovács Attila ezúttal a Neurológiai Klinika COVID-ellátásába enged bepillantást képeivel.

A képek csak az egyetem jóváhagyásával használhatók, szabad felhasználásra nem tudunk lehetőséget biztosítani