A Semmelweis Egyetem Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikájának Balassa utcai épületében készült a COVID-ellátást bemutató képriport-sorozatunk negyedik része.
Az intézményben 2020. április óta látnak el koronavírusos betegeket. Jelenleg 80 COVID-beteg gyógyulását segítik az ott dolgozó szakemberek, akiknek munkáját belgyógyászok, pulmonológusok és kardiológusok támogatják. Az intézmény kórtermeiben 40 literes oxigénpalackok biztosítják a légzésterápiákhoz szükséges oxigént, amelyeket – méretüktől és a szükséglettől függően 12 óránként cserélnek. A Kommunikációs Igazgatóság fényképésze, Kovács Attila a reggeli vizit mellett ezeknek a palackcseréknek a pillanatait is rögzítette, amikor a klinika vörös zónájában járt.

A képek csak az egyetem jóváhagyásával használhatók, szabad felhasználásra nem tudunk lehetőséget biztosítani.