Dr. Merkely Béla rektor volt a PestiSrácok.hu Polbeat című élő adásának vendége, amelyben a koronavírusról és annak veszélyeiről kérdezték.

A Semmelweis Egyetem rektora szerint Magyarországon a németországihoz, illetve a svájcihoz hasonló lefolyású járvány várható, amely két hét múlva érhet el igazán tömeges fertőzésszámot. Hozzátette, hogy viszonylag sokan fertőződhetnek meg, de kordában lehet majd tartani a súlyos esetek arányát. Úgy véli, hogy két hónap alatt véget érhet a járvány Magyarországon. Hangsúlyozta, hogy a Semmelweis Egyetem nagyon jól szerepelt az első megbetegedések feltűnésekor, hiszen gyorsan diagnosztizálták az első iráni hallgatót. Az üzemorvossal való találkozás után 24 óra alatt sikerült bizonyítani a fertőzést, amivel rengeteg plusz megbetegedést előztünk meg – hívta fel a figyelmet dr. Merkely Béla. Kiemelte: a nagy számú olaszországi megbetegedéshez hozzájárult, hogy januárban sok kínai turista volt az országban.