Mindig is szerettem az új dolgokat, kihívásokat – mondja Nagy Zsuzsanna, a Semmelweis Egyetem új, a Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika Üllői úti részlegén létrehozott Asszisztált Reprodukciós Centrumának (ARC) főnővére. Mint meséli, mikor először megnézte leendő feladatkörének helyszínét, még csak üres falak voltak. Így nemcsak egy teljesen új csapat összeállításában vállalhatott aktív szerepet, de a helyiségek berendezésében is, miközben friss szerep volt számára a centrumvezető főnővéri pozíció is. Nagy Zsuzsanna hangsúlyozza, kiemeltnek érezte – a centrumot vezető Dr. Sipos Miklóssal teljes egyetértésben – hogy ne hideg, hivatalos hangulatot árasszon a centrum, hanem legyen otthonos, családias. Ezt tükrözik a napsárgára festett falak, az anyaság szépségeit ábrázoló képek vagy éppen a színes, modern székek a váróteremben. Mindezek mellett fontos, hogy az ide érkező, sok esetben már számos nehézségen és küzdelmen túllévő pácienseket mosolygó arc fogadja, így a csapattagok kiválasztásánál ez is szempont volt – emelte ki Nagy Zsuzsanna. A főnővér kedvenc helye az ARC központi helyén található recepció, ahova szükség esetén ő maga is beül alkalmanként. Szereti a pult körüli pezsgő hangulatot, mint mondja, itt közel vannak a páciensekhez és a kollégák számára is központi bázis ez a tér.

3kép

Nagy Zsuzsanna 18 éves kora óta az egészségügyben dolgozik, korábban szülésznő, később aneszteziológiai szakasszisztens volt az újpesti kórházban, 2009-ben megszerezte a diplomás ápolói oklevelet, majd 2010-ben került az akkori II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika női osztályára. Azt, hogy az egészségügyben szeretne dolgozni, már egészen kis korában tudta. Gyerekként sokszor sétáltak el a lakásukhoz közeli újpesti szülőotthon előtt, és ő már akkor mondta az édesanyjának, hogy itt fog dolgozni. Később, 13 éves korában egy kórházi élmény során testközelből is megismerte az egészségügyet, ami még inkább megerősítette a döntését. A lehető legtermészetesebb volt számomra ennek a hivatásnak a választása – mondja, hozzátéve, hogy mostani munkakörében pedig különös öröm számára, hogy részese lehet a reprodukciós eljárások sokrétű és fantasztikus tudományának.

Dobozi Pálma
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem