Tizennyolcadik alkalommal szervezte meg a tűzoltó lépcsőfutó bajnokságot a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság és az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. A hagyományoknak megfelelően idén is a Semmelweis Egyetem Nagyvárad téri Elméleti Tömbje adott otthont az eseménynek. A megmérettetésen több mint 150-en indultak, köztük az egyetem biztonságtechnikai igazgatója, aki immár második alkalommal vágott neki a 23 emeletnek, ezúttal korcsoportjában harmadikként végzett.

A verseny résztvevőinek a mintegy 30 kilogrammos teljes védőfelszerelésben, acélpalackos légzőkészülékkel kellett felfutniuk az épület 23. emeletére. Nemek és korcsoport szerinti bontásban, egyénileg és párban is el lehetett indulni a megmérettetésen. Az egyéni abszolút kategóriában Benőcs Zoltán, a tiszaújvárosi FER Tűzoltóság tűzoltója volt a leggyorsabb, 2 perc 54 másodperc alatt ért célba. A párosok versenyében a Váci Katasztrófavédelmi Kirendeltség tűzoltói – Farkas Csaba őrnagy és Sági József százados – győzedelmeskedtek, ők 3 perc 14 másodperc alatt teljesítették a távot. Mészáros István, a Biztonságtechnikai Igazgatóság vezetője idén már második alkalommal indult a versenyen, 3 perc 25 másodperces teljesítményével harmadik helyezést ért el korcsoportjában.

HBO

Fotók: MTI, Mészáros István