Március 11-én 15.00 óráig lehet szavazni az Év orvosa – Astellas-díj közönségjelöltjeire a www.astellasdij.hu/evorvosa/vote/ weboldalon. A szavazás jelenlegi állása szerint dr. Turcsányi Gábor (II. Sz. Sebészeti Klinika) a 10 legtöbb szavazatot kapott orvos között van.

RS125__T7C9823-scrA közönségszavazás teljes ideje alatt mindenki csak egyszer voksolhat és továbbra is bármely, versenyben lévő jelöltre lehet adni.A rangsort kizárólag a beérkező érvényes szavazatok befolyásolják.

Az Astellas-díj – Az év orvosa pályázat közönségjelöltjei közül végül az kerül az első helyre és nyeri el ezzel a 2015-ös Astellas-közönségdíjat, aki az internetes közönségszavazás zárásának pillanatában a legmagasabb pontszámot éri el. Az ünnepélyes díjátadót 2016. március 18-án rendezik.

A pályázat célja, hogy az egészségügyben megtapasztalható pozitív történetek, a különleges elhivatottságról és emberségről tanúságot tevő orvosok és gyógyító csoportok, valamint a példaértékű orvos-beteg kapcsolatok minél szélesebb nyilvánosságot kapjanak.

A 2015-ös Astellas-díj – Az Év orvosa pályázatra a Semmelweis Egyetem tizenhat orvosát jelölték a betegek, akikre a közönségszavazás lezárulásáig még lehet szavazni.

Dr. Abonyi Margit – I. Sz. Belgyógyászati Klinika

Dr. Bokor Attila – I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

Dr. Deli Anikó – Ortopédiai Klinika

Dr. Farkas Henriette – III. Sz. Belgyógyászati Klinika

Dr. Garami Miklós – II. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Kiss Imre – I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Kiss János – Ortopédiai Klinika

Dr. László András – III. Sz. Belgyógyászati Klinika

Dr. Nádházi Zoltán – II. Sz. Belgyógyászati Klinika

Dr. Molnár Béla Ákos – I. Sz. Sebészeti Klinika

Dr. Müller Veronika – Pulmonológiai Klinika

Dr. Takáts Alajos – I. Sz. Sebészeti Klinika

Dr. Török Szilárd – Transzplantációs és Sebészeti Klinika

Dr. Turcsányi Gábor – II. Sz. Sebészeti Klinika

Dr. Zaránd Attila – I. Sz. Sebészeti Klinika

Dr. Szalay Ferenc – I. Sz. Belgyógyászati Klinika

A 2013-ban alapított De Châtel Rudolf-emlékdíj a betegek gyógyulása érdekében végzett áldozatos munka, valamint a kiemelkedő szakmai és emberi teljesítmények csoportos elismerésére jött létre. A díjra felterjesztett csoportokat az alapítók értékelik és a díjazottról is ők döntenek.

A De Châtel Rudolf-emlékdíjra az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinikát, az  I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Intenzív Terápiás Osztályát, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Újszülött Intenzív Osztályát, az I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika Sebészeti Osztályát, az I. Sz. Sebészeti Klinikát, a II. Sz. Sebészeti Klinikát, a III. Sz. Belgyógyászati Klinikát és a Kútvölgyi Klinikai Tömböt jelölték.

A Semmelweis Egyetemről tizenkét orvosra érkezett szakmai jelölés a február 26-ai határidőig:

Dr. Farkas Kinga – Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinika

Dr. Horváth János – Fogpótlástani Klinika

Dr. Kelen Kata – I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Kiss Imre – I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Krivácsy Péter – I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Lang György – Mellkassebészeti Klinika

Dr. Várkonyi Ildikó – I. Sz Gyermekgyógyászati Klinika

Dr. Darvas Katalin – I. Sz. Sebészeti Klinika

Dr. Hüttl Kálmán – Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika

Dr. Prohászka Zoltán – III. Sz. Belgyógyászati Klinika

MOTESZ Ifjú Kiválóság Díjra jelölt orvosok: