A Semmelweis Egyetem mind az öt kara bemutatkozik a szombatig tartó 15. Educatio Nemzetközi Oktatási Szakkiállításon, ahol már az első nap teltház volt. A leendő egyetemisták leginkább a felvételi követelmények, a hallgatói élet és a későbbi munkalehetőségek iránt érdeklődtek, de a külföldi ösztöndíjakról, kollégiumi elhelyezésről, valamint az egyes szakok jellegzetességeiről is kaphattak tájékoztatást a karok képviselőitől, jelenlegi hallgatóitól.
Az Általános Orvostudományi Kar standjánál megfordult olyan gimnazista is, aki tudta, hogy agysebész akar lenni, de a többség inkább általánosságban érdeklődött, mert közel áll hozzá az egészségügy, a gyógyítás. Sokan megkérdezik az orvosképzésről, hogy tényleg olyan nehéz-e. Mi erre azt szoktuk válaszolni: valóban az, ám akit érdekel, hamar belejön a tanulásba – számoltak be az orvostanhallgatók, hozzátéve, hogy azt is hangsúlyozzák, megéri erőfeszítést tenni, hiszen a színvonalas oktatásnak köszönhetően, aki itt tanul, megalapozza a jövőjét.
Az Egészségügyi Közszolgálati Kar standján azt mondták a hallgatók, sokan megijednek, hogy az egészségügyi szervező alapképzésben kötelező az informatika, pedig a karon a kis évfolyamok miatt az oktatók személyre szabott segítséget tudnak nyújtani. Az itt végzettek a mesterképzést a kar Egészségügyi Menedzserképző Központjában végezhetik el, de lehetőség van arra is, hogy az ELTE-n, a BME-n, illetve a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezzenek mérnöki vagy társadalomtudományi diplomát.
Aki konkrét kérdéssel fordul hozzánk, általában nagyon motivált és elkötelezett, hiszen itt egy nagy empátiát igénylő, kiemelkedően szép segítő hivatásra készülhetnek fel – összegezték az első tapasztalatokat az Egészségtudományi Kar standjánál. Itt a legtöbb középiskolás a karon folyó szülész, gyógytornász, dietetikus, illetve mentőtiszt képzéssel kapcsolatban érdeklődött.
A Fogorvostudományi Kar standján arról számoltak be a hallgatók, hogy a jelen lévő középiskolások között az új fogtechnológusi képzés volt a legnépszerűbb. A fogorvosképzés hangsúlyosan gyakorlatias, így mi rögtön a végzés után gyógyíthatunk is, ez pedig nagyon vonzó annak, aki most dönti el, hol is tanuljon tovább – emelték ki a hallgatók, akiket a szakorvosképzési lehetőségekről is sokan kérdezték.
A Gyógyszerésztudományi Kar standján a felvételi követelményekről, az egyetemi életről és a diploma utáni lehetőségekről érdeklődtek a legtöbben. Utóbbival kapcsolatban a kar hallgatói leginkább arról tájékoztatják az érdeklődőket, hogy milyen sokféle munkahely közül választhat az, aki megszerzi a diplomát: gyógyszertárakban, kutatóintézetekben, egyetemeken vagy a gyógyszeriparban helyezkedhet el, de hatósági feladatköröket is elláthat.
A SYMA Rendezvény és Kongresszusi Központban immár 15. alkalommal megrendezett Educatio kiállítás a hazai oktatási piac legnagyobb seregszemléje, melyen több mint 120 kiállító vett részt, köztük hazai és külföldi felsőoktatási intézmények, tankönyvkiadók, taneszközgyártók és forgalmazók, nyelviskolák, szakképző intézmények és oktatással foglalkozó kutatóintézetek.
A rendezvényre ingyenes, az egyetemet bemutató kiadvány is készült, mely két-két oldalon ismerteti az egyes karokat, illetve a felvételi követelményeket. A lap elérhető a karok standjain, illetve megtekinthető az egyetemi honlapon is.
Mozer Mária
Fotó: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem
A cikket a Semmelweis Egyetem Kommunikációs Igazgatósága tette közzé.