Közleményben számol be weboldalán a United States Pharmacopeial Convention (USP) (amerikai gyógyszerkönyv konvenció) arról, hogy Vinod P. Shah, a USP szaktanácsadója díszdoktori címet kapott a Semmelweis Egyetemtől. A non-profit tudományos szervezetként működő USP – amelynek standardjait több mint 140 ország használja – közleményében úgy fogalmaz: Vinod P. Shah Magyarország egyik legtekintélyesebb egyetemétől kapta a kitüntető címet, mely a gyógyszerek minőségének fejlesztéséért végzett elhivatott munkájának az elismerése.

Dr. Vinod P. Shah (JSS University of Mysore) 30 éven keresztül dolgozott az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóságnak (FDA), kiemelkedő munkájáért számos kitüntetésben részesült. Több gyógyszerészeti egyesületben töltött be vezetői szerepet. Mintegy tíz éve ápol szoros kapcsolatot a Semmelweis Egyetem Gyógyszerészeti Intézetével, ez idő alatt három sikeres nemzetközi workshopot rendeztek meg. Idén szeptemberben a Magyar Kísérletes és Klinikai Farmakológiai Társaság tiszteletbeli tagjává választották.

Az USP cikke ide kattintva elolvasható.