Közös nyílt napot tartott a leendő hallgatóknak az ÁOK, a FOK és EKK a Nagyvárad téri Elméleti Tömbben.

Dr. Gál János klinikai rektorhelyettes a rendezvényen arról beszélt: saját családjában is tapaszatalta, hogy – a negatívumok mellett – nem esik elég szó az orvosi szakma pozitív oldaláról, ezért elsősorban ezeket osztotta meg a részt vevő fiatalokkal. Mint mondta, saját gimnazista lánya is alapvetően azt látja, hogy ő sokat dolgozik, keveset van otthon és időnként még ott is a betegeken jár az esze, de annak az örömét már nem látja, amikor megmentenek egy embert, megszületik egy gyermek, vagy beültetnek valakinek egy szervet. Számtalanszor pozitív és felemelő érzés orvosnak lenni, ami erőt ad – fogalmazott, hozzátéve: az orvoslás nem ér véget a munkaidővel, hanem ez egy életforma, ami a gyógyítás mellett folyamatos tanulással is jár. Azt javasolta a fiataloknak, hogy ezt a szakmát tényleg csak az válassza, aki ezzel azonosulni tud.

Dr. Nagy Zoltán Zsolt elmondta: az első három év nagyon nehéz az egyetemen, de ezen időszak alatt a hallgatók világszínvonalú alaptudást szereznek. Az ÁOK dékánhelyettese részletesen ismertette az egyetem történetét, beszélt az oktatásról, az elvárásokról és a követelményekről is.

T-Sz.Sz.