Tizenhat sportágban 103 magyar egyetemi sportoló vesz részt az idei, 26. nyári Universiadén, amelyet augusztus 12. és 23. között rendeznek meg a kínai Sencsenben. Ilyen népes magyar küldöttség még sosem vett részt tengerentúlon rendezett Universiadén, a legtöbb sportoló a Semmelweis Egyetemről utazott a világversenyre.

A 12 kötelező (atlétika, kosárlabda, vívás, labdarúgás, torna, cselgáncs, tenisz, toronyugrás, vízilabda, asztalitenisz, röplabda) sportág mellett Scenzenben tartanak a többi közt vitorlás, ritmikus sportgimnasztika, művészi torna, aerobik, súlyemelés, golf és tékvandó versenyeket is. Az egyetemi és főiskolai sportolók világméretű seregszemléjén 24 sportágban összesen több mint hétezer versenyző méri össze tudását.

Magyarország eddig 112 arany-, 92 ezüst- és 98 bronzérmet nyert a nyári Universiadékon. Legutóbb, 2009-ben, Belgrádban 1 első, 2 második és 5 harmadik helyezést értek el a magyar versenyzők.

Az Universiade hivatalos honlapja: http://www.sz2011.org/Universiade/

A Semmelweis Egyetem sportolóinak eredményeiről hamarosan beszámolunk.

T-Sz.Sz.