Egyetemünk alapításának 240. évfordulóját ünnepeltük  november 7-én.Az eseményen megjelent Sólyom László, a Magyar Köztársaság elnöke is. Dr. Tulassay Tivadar rektor úr köszöntője után, dr. Szél Ágoston rektor helyettes, a Doktori Tanács elnöke ismertette a PhD doktorrá avatási eljárás eredményét.

Ezt követően 121 PhD doktor letette az ünnepélyes esküt, majd Sólyom László köztársasági elnök arany pecsétgyűrűt adott át Antal Miklós kitüntetéses PhD doktornak. Az ünnepély folytatásaként került sor a „Kiváló Ph.D. oktató”, az egyetemi magántanári, a címzetes egyetemi tanári, illetve docensi és a mesteroktatói címek, valamint a Veritas et Virtus, a Genersich Antal és a Babics Antal Alapítvány díjainak átadására.

Az esemény zárásaként elhangzott  Joseph Haydn: C-dúr vonósnégyesének két tételel (Scherzo és Presto) a Budapest XXII. kerületi Nádasdy Kálmán Művészeti Iskola kamarazene tanszakának tanulói előadásában.

Dr. Szél Ágoston beszéde itt olvasható.
Antal Miklós kitüntetéses doktor méltatása itt olvasható.
Az ünnepség fotógalériája.