A Semmelweis Egyetem Gyermekfogászati és Fogszabályozási Klinikáján még a tavasz kezdete előtt startol a Családbarát Egyetem Program következő egészségügyi szolgáltatása: a Semmelweis Polgárok gyermekei számára dedikált idősávokban biztosítjuk a fogászati szűrést.

A fogak megfelelő ápolására már a gyermekkorban oda kell figyelni, hiszen a felnőttkori egészséges mosoly a korai fogászati gondozásnak köszönhető.

-vallja Dr. Rózsa Noémi Katinka egyetemi docens, a Gyermekfogászati és Fogszabályozási Klinika vezetője.

Az első maradó fogak megjelenésétől (nagyjából 6 éves kortól) ajánlott évente fogászati szűrésen résztvenni. Nem csak a fogak állapotának ellenőrzése miatt lényeges a minél korábbi fogászati látogatás, hanem azért is, hogy szorongás- és félelemmentes kapcsolat alakulhasson ki a fogorvossal.

A helyes szájhigiénia elsajátítására már gyermekkorban szükség van:

• Mutassa meg a gyermeknek a fogmosás helyes módszerét, ellenőrizze a fogmosását (kb. 8 éves korig).
  • Szolgáljon jó példaként gyermeke előtt! Ne hagyja ki Ön sem az éves fogászati szűrést.

Hogy zajlik a gyermekfogászati szűrés?

A szakemberek ellenőrzik, hogy

• van-e még tejfoga a gyermeknek,
  • van-e lyukas tej- vagy maradó foga;

Ha szükséges, készítenek

• egy csökkentett sugárterheléssel járó panorámaröntgent vagy fogkorona felvételt, ez utóbbit főleg tejfogakról;
  • egy gyermekfogászati komplex prevenciós és/vagy kezelési tervet.

A gyermekfogászati szűrés során a fogorvosok különös tekintettel vannak arra, hogy a vizsgálat kellemetlen élményektől mentes maradjon a gyermek számára.

További információ:

Helyszín: Gyermekfogászati és Fogszabályozási Klinika (1088 Budapest, Szentkirályi utca 47.)

A bejelentkezés módjáról hamarosan tájékoztatjuk Önöket.