A Családbarát Egyetem Központ lehetőséget biztosít munkatársai gimnazista korú gyermekei, valamint a Semmelweis Egyetem szakképző intézményeinek középiskolásai számára, hogy az egyetem nyári gyermektáboraiban önkéntes segítőként részt vegyenek, melynek keretében akár a kötelező iskolai közösségi szolgálat 50 órájának egy részét vagy egészét teljesíthetik.

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 6.§. (4) bekezdése alapján a középiskola elvégzését közvetlenül követő érettségi vizsgaidőszakban az érettségi vizsgák megkezdésének feltétele ötven óra közösségi szolgálat elvégzésének igazolása. A közösségi szolgálattal kapcsolatos részletes tájékoztató minden középiskola honlapján elérhető.

A nyári táborokat a munkatársak általános iskolás korú gyermekei számára szervezzük meg 2024. június 24 – augusztus 2. között a Testnevelési és Sportközpont Zágrábi utcai telephelyén, valamint a Markusovszky Lajos Kollégiumban.

Milyen tevékenységekben számítunk segítségre?

• gyermekek kísérése a külső programokra
  • segítségnyújtás az étkezésnél
  • a szakmai területek programjainak háttértámogatása
  • szakmai támogatás mellett saját foglalkozást is tarthatnak azon segítők, akik kedvet éreznek erre

Tavaly fantasztikus segítői csapat alakult ki, őket idén is szívesen látjuk, ha részt vennének ismét a táborok támogatásában.

Miért jó nyári gyermektáborokban önkénteskedni?

• Több kompetencia is fejlődik: csapatmunka, rugalmasság, aktív figyelem, problémamegoldó képesség, kommunikáció
  • Új barátságok alakulhatnak ki
  • Tapasztalatszerzés, új ismeretekkel gyarapodik a meglévő tudás
  • Önismeretre pozitív hatást gyakorol és pályaorientáló is lehet

A jelentkezési felületet márciusig, a táborok pontos időpontjával együtt közzétesszük.

Turnus Időpont Tematika Helyszín
1.  2024. június 24-28. sporttábor*

Testnevelési és Sportközpont

(1107 Budapest, Zágrábi utca 4.)

2.  2024. július 1-5. sporttábor*

Testnevelési és Sportközpont

(1107 Budapest, Zágrábi utca 4.)

3. júliusban, egyeztetés alatt angol/német tematikus tábor

4. júliusban, egyeztetés alatt informatikai tábor

5. júliusban, egyeztetés alatt zöld tábor

6. júliusban, egyeztetés alatt egészségtábor

(1089 Budapest, Szenes Iván tér 7.)

*A sporttáborokba jó fizikumú, aktív sportoló középiskolások jelentkezését várják.